BYT

Sekera rezaví v koutě, dnes frčí štípačky na dřevo

Štípačka na dřevo je šikovným a spolehlivým pomocníkem každého, kdo topí dřevem. Je jedno, zda je to na chatě, chalupě, v klasických kamnech, v krbu, či doma v kotli na ústřední topení.  Dřevo je jedním z nejekonomičtějších možností vytápění, proto jeho obliba roste.

Díky hydraulickým štípačkám už nemusí být příprava dřeva na zimu takovou dřinou, jako dříve, klasicky. Sekery  – obrazně řečeno  – dnes rezaví v koutě a štípače využívá rok od roku stále více lidí. Vědí proč…

Jak štípačky fungují?
Štípačky dřeva jsou  – zjednodušeně vzato – tvořeny pevným rámem a pohyblivým pístem. Během štípání je vyvíjena tlaková síla na štípací klín, který následně dřevěné poleno rozlomí na dvě nebo čtyři menší díly. Štípačky dřeva pracují tiše a na rozdíl od klasické sekery nebo motorové pily také naprosto bezpečně. Díky vysoké rychlosti a tlaku pístu je zajištěna značná produktivita práce.

Jakou štípačku si vybrat
Jednotlivé štípačky se od sebe odlišují silou štípání, kterou na dřevo vyvíjí, maximální možnou délkou a šířkou polena, jakou je možné rozštípat, výkonem a také přívodním napětím (230/400V).

Rozeznáváme dva základní typy štípaček  – a to horizontální a vertikální:
Horizontální – tyto štípačky slouží ke štípání menších kusů dřeva, které mají průměr maximálně 25 cm a na délku okolo 52 cm. Horizontální štípačky jsou dobře skladné a jejich váha většinou nepřesahuje 50 kilogramů. Jejich nespornou výhodou je možnost zapojení do běžné zásuvky s příkonem 220 V. Manipulace je snadná a bezpečná.

Vertikální – tento typ štípaček je výkonnější a je možné s ním štípat větší kusy dřeva o délce až 1 metru a průměru více než 30 cm. U těchto výrobků je možné nastavit pracovní výšku podložní plošiny. Vertikální štípače mají silnější motor a vyšší výkon, což se odráží na jejich váze přesahující i 100 kilogramů. Tyto vyšší parametry se odrážejí i ve vyšší pořizovací ceně.

Nakupujte u odborníků
Výběr vhodné štípačky dřeva však není pro laika vůbec jednoduchý, výběr ovlivňuje mnoho faktorů. Záleží totiž na tom, jak velká polena a z jakého dřeva chcete štípat, jaká by měla být rychlost štípání či kolik polen budete štípat. Odpovědi na všechny tyto otázky byste si před nákupem správné štípačky měli ujasnit. Rozhodně je proto dobré se před nákupem poradit s profesionály

Skvělý výběr štípaček různých parametrů a síly výkonu nabízí společnost Domatech Production s. r. o.
V nabídce této firmy jsou především profesionální štípače značky Scheppach a také hobby štípače značky Woodstar. Tyto značky jsou velmi kvalitní a jsou s nimi minimální problémy. Jejich robustní konstrukce navíc napomáhá dobré stabilitě při štípání. Stroje jsou naprosto spolehlivé, vyznačují se vysokými bezpečnostními standardy, jsou nenáročné na údržbu a velmi snadno se ovládají.

Štípačky Steppach
Německá firma Scheppach vyrábí již téměř 80 let profesionální stroje určené pro práci se dřevem a další zahradní techniku. Na štípačkách této firmy je vidět tradiční německá preciznost a propracovanost v každém detailu. Na tyto stroje byly použity ty nejlepší technologie a neustále u nich dochází k četným inovacím. Výrobky značky Scheppach se vyznačují tou nejvyšší kvalitou. Pokud tedy chcete mít bezporuchový stroj, na který je opravdu spoleh, bude štípačka dřeva značky Scheppach tou pravou volbou.

Štípačky Woodster
Značka Woodster je dceřinou firmou společnosti Scheppach, která má mezi zahradní technikou již mnoho let své jméno. Tyto stroje tak z Scheppachu přebraly množství prvků, ale přidaly ještě něco navíc – cenovou dostupnost. Jsou určeny především pro náročnější hobby využití a ocení je každý, kdo vyžaduje výbornou kvalitu za rozumnou cenu. Obsluha těchto štípaček je snadná a není třeba žádné speciální školení. Musíte udělat pouze dvě věci, vložit do štípače dřeva poleno a následně jej spustit. Stroj se již o vše ostatní postará sám. Pokud tedy nejste profesionál a hledáte štípačku dřeva pro vlastní použití, bude pro vás značka Woodster tím pravým. Stroje se vyznačují vysokou kvalitou a 4letou zárukou.

Ať se již rozhodnete pro kteroukoliv značku, můžete si být jistí, že se všechny vyznačují dlouhou životností, tichým, bezproblémovým chodem, jednoduchou údržbou a také velmi vysokou bezpečností, která je velmi důležitým faktorem. Stroje musí splňovat ty nejpřísnější německé normy, které vylučují možnost jejich nechtěného spuštění. Jejich robustní konstrukce pomáhá udržovat během štípání stabilitu. Navíc jsou vybaveny velkými koly a transportními madly, které usnadňují manipulaci.
Bohatý a přehledný výběr najdete na webu společnosti Domatech Production  – na stránkách internetového  obchodu  www.domacitechnika.cz

Ideální doba na nákup – i díky sérii akcí
Právě teď je ta nejvhodnější doba pro nákup štípačky dřeva, protože se dobře štípe především dřevo syrové.  Pokud ještě váháte a chcete vidět štípačky v akci a udělat si tak jasnější představu o tom, jak fungují, jak se ovládají a udržují, navštivte některou z předváděcích akcí na štípačky, které firma Domatech Production pořádá pravidelně každý měsíc – až do července.  Na několika modelech štípaček si každý návštěvník může zdarma vyzkoušet zaštípat s výkonem od 4 do 10 tun. Na těchto předváděcích akcích jsou k dostání štípací stroje za akční ceny a k okamžitému odběru je připraveno více jak 150 kusů štípačů. Navíc ke každé zakoupené štípačce obdrží zákazník od firmy Domatech Production s. r. o. zdarma hydraulický olej a k vybraným modelům také štípací klín.
Podrobnější informace o akci najdete na stránkách http://info.domacitechnika.cz.

Pokud přemýšlíte, jak novou velkou štípačku případně odvezete domů? Řešení je jednoduché, odvoz je totiž po celé České republice zcela zdarma! Na všechny modely zajišťuje firma záruční i pozáruční servis. Kdo má zájem, může si dokoupit ještě další příslušenství, jako jsou prodlužovací kabely, plachty, štípací klíny a další.

Neváhejte a zakupte si štípačku na dřevo od společnosti Domatech Production s. r. o. právě teď za výjimečnou cenu!

Více informací: www.domacitechnika.cz; http://info.domacitechnika.cz

 

Kontakt:
Domatech Production s.r.o.
Zájezd 6
552 03 Česká Skalice
tel.: 491 435 366
e-mail: obchod@domatech.cz

Související příspěvky

Moderní nábytek za moderní peníze

redakce

Kde si hrají děti, tam je potřeba kvalitně čistit koberce.

redakce

Jak zateplit střechu mezi a pod krokvemi?

redakce