Search

Sedací souprava – základní pilíř každého obýváku

Sedací souprava je dnes již prakticky nepostradatelnou součástí každého obývacího pokoje. Ještě ji nemáte a hledáte inspiraci nebo důvod proč ji pořídit? Třeba vám pomůžeme.

 

Proč je důležité mít sedací soupravu?

V dnešní uspěchané době si dopřáváme odpočinku stále méně, což je z hlediska zdravého životního stylu zásadní chyba. Přitom se stačí alespoň na chvíli zastavit, pohodlně se usadit do sedací soupravy a užívat si klidu při oblíbeném televizním pořadu, nebo se ponořit do děje své oblíbené knížky. Pokud rádi trávíte čas ve společnosti přátel nebo rodiny, je sedačka ideálním pomocníkem, kterého si zamilujete. Díky jejím vlastnostem se na ni všichni vejdete a zároveň budete mít dostatek pohodlí, aniž byste se museli mačkat.

 

Jak si vybrat tu správnou?

Otázka, kterou si položí snad všichni. V první řadě je důležité vědět, kam sedačku chcete umístit. Pokud máte větší obývací pokoj, nemusíte se bát pořídit si některou větší sedačku a umístit ji doprostřed místnosti, kde bude tvořit jednoznačnou dominantu pokoje. Naopak, pokud se potýkáte s nedostatkem prostoru, je ideálním řešením rohová sedací souprava, kterou díky jejímu tvaru můžete umístit do rohu a stále vám v pokoji zůstane dostatek místa. Dalším důležitým bodem je správný výběr barvy nebo dekoru, který by měl ladit s ostatním nábytkem v místnosti, nebo alespoň měl tvořit vhodnou kombinaci, která pomůže navodit příjemnou a uklidňující atmosféru.

obra%cb%87zek1

Materiál také hraje důležitou roli.

Láká vás luxusní a elegantní kůže, která každého zaujme svým překrásným vzhledem, nebo dáváte přednost umělému materiálu, který je snadný na údržbu a vydrží vám dlouhé roky? Spojením těchto vlastností je eko kůže, která je na dotek i na pohled od pravé kůže k nerozeznání. Díky použití umělých materiálů je zároveň odolná a její údržba je tak snadná, že ji zvládne úplně každý. Jestli se ale necháte okouzlit moderní a všestrannou eko kůží, nebo dáte přednost klasické a nestárnoucí látce, je jen na vás.

obra%cb%87zek2

Několik rad na závěr.

Sedací soupravy rozkládací můžete využít i jako plnohodnotné lůžko na občasné přespání nebo pro návštěvy. Ušetříte tak prostor i finance.

Nezapomeňte sedací soupravě dopřát pravidelnou údržbu, dosáhnete tím vyšší životnosti.

Vyvarujte se, pokud je to možné umístění sedačky na přímé slunce nebo do vlhkých prostorů. 

Snad vám naše rady pomohou usnadnit výběr a již brzy si i vy budete užívat chvíle plné relaxu a zábavy na vaší nové sedačce.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *