BYT

Pronájem bytu nemusí být stresující záležitostí. Jak si usnadnit hledání nové nemovitosti?

V okamžiku, kdy se chcete stěhovat do nového bytu a hledáte vhodné reality k pronájmu, musíte v dnešní době počítat s tím, že o byty k pronájmu je obecně velký zájem, tudíž na prakticky každou nemovitost připadá hned několik zájemců. Platí to hlavně pro pronájmy bytů v Praze, kde je poptávka zdaleka největší.

Jak je to s pronájmy v Praze?

Získat pronájem bytu v Praze skutečně nemusí být nic lehkého. Hlavní město láká řadu lidí z ostatních koutů České republiky, tudíž zde poptávka převyšuje nabídku. To výrazně ztěžuje hledání nové reality, kterou byste si mohli pronajmout. Překážkou mohou být také neustále rostoucí ceny, takže se dokonce i pronájmy leckdy stávají nedostupnou záležitostí z finančního hlediska.

Dalším aspektem, který vám může pronájem bytu ztížit, je fakt, že nemovitosti z trhu s realitami mizí závratnou rychlostí. Mnohdy jsou inzeráty neaktuální už pár hodin poté, co se objeví na webech realitních kanceláří, potažmo v různých inzercích apod. Hledání pronájmu se tak stává doslova strašákem a je značně stresové. Určitá pomoc se zde ale přeci jen nabízí.

Hlídací pes je dobrým pomocníkem při snaze získat vhodný pronájem bytu

Portál reality.idnes.cz nabízí možnost využívat službu takzvaného hlídacího psa. Na email vám může zasílat veškeré aktuální nabídky okamžitě poté, co se na internetu objeví, takže neztrácíte drahocenný čas a máte šanci co nejrychleji oslovit majitele nemovitosti, respektive zástupce, který pronájem bytu zajišťuje. Do hlídacího psa stačí zadat patřičná kritéria, jež od bytu vyžadujete, aby došlo k automatické filtraci nabídek. Pak už jen stačí sledovat emailovou schránku, a to ideálně minimálně jednou až dvakrát denně. Tímto způsobem se dá najít nejen nabídka na pronájem, ale i prodej bytu v Praze a v dalších městech po celé ČR.

Související příspěvky

Krátká a špatná postel může bolet… Opravdu!

redakce

Nová výbava koupelny! Výprodej vám navíc ušetří peníze

redakce

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v salonech KLER

redakce