BYT

Přečkejte zimu za kamny Dragon

„Březen za kamna vlezem,“ říká jedna česká pranostika, ale co když je teprve listopad? Počasí nás nijak nešetří, chladných dnů přibývá a za kamna bychom nejraději zalezli už teď. A proč vlastně ne?! Kdo si pořídí kvalitní krbová kamna od nás, nejednu zimu přečká v teple a zjistí, jak se dá topit úsporně, účinně a čistě. Přiměřeně dlouhá dvacetiletá záruka na základní nedělitelnou část topidla nemá v ČR obdobu.

 

Kanadská krbová kamna

Kanadská zima je neporovnatelně chladnější a drsnější, než ta naše česká. Technologii vytápění mají proto Kanaďané velmi propracovanou a účinnou. Pokud se tedy chcete v zimním čase skutečně ohřát, zakoupením kanadských krbových kamen nemůžete udělat chybu. Tyto krbová kamna se vyznačují jedinečným designem s krásným výhledem na hoření dřeva a nejmodernějším ekologickým dvoustupňovým systémem hoření – zplynování. Oproti běžným kamnům činí úspora paliva až 50%.  Obsluha kamen je velmi jednoduchá. Popel vybíráte (při non-stop provozu) 1x za 10 i více dnů. Tato skutečnost souvisí hlavně s vysokou účinností hoření, která je téměř 88%. Nemusíte se obávat ani vysoké četnosti přikládání. Kanadská kamna vydrží 6-12 hodin bez přiložení. Chtěli byste mít teplo nejen v místnosti, kde hoří kamna? Není nic snazšího. Můžete využít možnosti instalace teplovzdušných rozvodů. Nákupem kanadských krbových kamen získáte kvalitní zdroj tepla, který si okamžitě oblíbíte.

 

Kanadské krbové vložky

Krb v domě, je v současné době záležitost módní, ale také praktická. Velmi snadno se může stát dominantou celého domu či bytu.Vyšší účinnost vytápění, oproti krbu s otevřeným ohništěm, však má zabudovaná krbová vložka. Kanadské krbové vložky se vyznačují špičkovou kvalitou, vysokou účinností hoření a specifickým designem. V kvalitní krbové vložce se spaluje dřevo v primárním okruhu. Přehořelé zbytky se pak dál ještě spalují technologií sekundárního spalování. Krbová vložka je konstruována tak, že druhý plášť funguje jako výměník. Z něj se odvádí horký vzduch dál do teplovzdušných rozvodů. Horký vzduch můžete nechat cirkulovat přirozeným způsobem a nebo můžete cirkulaci urychlit instalací ventilátoru. Horký vzduch se tak rychleji dostane pomocí rozvodů do všech místností, kde rozvody ústí.

 

Možnosti teplovzdušných rozvodů

Teplovzdušné rozvody je možné použít s výhradou i z krbových kamen, z krbových vložek pak velmi jednoduchou úpravou hermetického opláštění. Pracují na principu odsávání teplého vzduchu z mezipláště topného tělesa a jeho následném rozvodu do ostatních místností. Pokud chcete horký vzduch rozvádět bez ventilátoru, necháte ho tedy cirkulovat pomaleji přirozeným způsobem, může být potrubí maximálně 5m dlouhé a je vhodné vést ho směrem nahoru. V případě, že použijete ventilátor, může být rozvod dlouhý až 30m. Hodně však záleží na typu a výkonu ventilátoru.

Je tedy patrné, že chytře využité topné těleso, ať už kamna nebo krbová vložka, může zajistit příjemné teplo v celém vašem domě. Navíc získáte nádherný pohled na ohnivě tančící plameny.  Mějte prosím na paměti, že vždy je dobré topit sušším dřevem, abyste nemusel překonávat odpor přebytečné vlhkosti v dřevní hmotě a tím se neochuzovali o velkou část energie obsažené v palivu. Určitá míra znečistění prostoru kolem kamen nebo krbu je možná, ale pokud budete ochotni dřevo před donáškou zbavit ometením mechanických částic, eliminujete 90 % nečistot. Máte-li navíc v  dobrém stavu komínové těleso, není důvod k obavám pořídit si zdroj příjemného tepla.

Věříme, že věčně měnící se obraz ohně vám nikdy nezevšední a pokud mu jednou propadnete, stáváte se doživotně jeho obdivovateli. Ale pozor! Vůně a zvuk praskajícího dřeva jsou stejně návykové. J Vítejte tedy mezi „závislými“ na kanadských krbových kamnech a krbových vložkách. Tato závislost je dovolena a navíc se doporučuje ji hýčkat! Budeme Vám při tom vždy k dispozici a profesionálně přistoupíme ke každému vašemu přání. Na podrobných webových stránkách výhradního dovozce firmy DRAGON z Jindřichova Hradce www.krbova-kamna.cz naleznete vyobrazení všech typů dovážených topidel, mnoha modifikací, galerii instalací a spoustu užitečných informací.

Přejeme vám příjemné rozhodování. při výběru topidla. Nabízíme také možnost bezplatné konzultace s našimi firemními odborníky. Rádi přispějeme k vašemu kvalifikovanému rozhodnutí, jaký typ kamen či krbové vložky zvolit.

 

Prodejce: Stanislav Kýr
Karlovo nám.43/32
Třebíč
Tel.: 605 476 731
stanislav.kyr@seznam.cz

Dragon JH s.r.o.
Jarošovská ul. 753/II
377 01  Jindřichův Hradec
tel.:  384 320 232
773 372 466 (773 DRAGON)
608 921 935

www.krbova-kamna.cz


Související příspěvky

Realizace přízemního rodinného domu 3+kk na klíč na 1 290 000

redakce

Vestavěné skříně – sázka na jistotu

redakce

Průkaz energetické náročnosti budov a Energetický štítek – potřebujete je?

redakce