BYT INSPIRACE

Potřebujete rekonstruovat svůj pražský byt? Jak na to?

Bydlíte v pražském bytě a už vám přestává pomalu vyhovovat? Zjišťujete, že dispozice i vybavení bytu už v žádném ohledu nesplňují moderní architektonické trendy? Je pro vás bydlení v takovém bytě spíše trápením, než odpočinkem? U starších bytů v panelových domech má vybavení také svou životnost, která pomalu končí V takovém případě je vhodný čas k rekonstrukci. Jak na ní?

 

Promyslete, zda celkovou nebo jen částečnou

Ze všeho nejdříve je zapotřebí promyslet, zda se bude jednat o rekonstrukci celkovou, nebo jen o rekonstrukci části bytu a dalších částí později. U celkové rekonstrukce se vyřeší všechny problémy najednou a do bytu pak není zapotřebí dlouhá léta investovat. Jedná se ovšem zpravidla o vysokou finanční částku a byt je po dobu rekonstrukce prakticky neobyvatelný. U rekonstrukce části bytu zůstává byt obyvatelný, i když je omezen pohyb. Nejedná se o tak vysokou finanční investici naráz a na další rekonstrukci je možné ušetřit. Nejčastější místností při částečném provedení rekonstrukce je rekonstrukce bytového jádra, tedy koupelny a WC. Jak taková rekonstrukce koupelny probíhá, si můžete přečíst v tomto článku.

realizacebydleni.cz_fixservis_cz_01

Vyberte kvalitní a spolehlivou firmu

Firem, zaměřených na rekonstrukce bytů je v současnosti velmi mnoho. Jen v Praze takových společností můžeme najít hned několik desítek. Rozhodně se vyplatí vybrat specializovanou firmu na rekonstrukce bytu v Praze, která je v této oblasti dostatečně zkušená, zaměstnává spolehlivé řemeslníky a ručí za odborné provedení všech prací. Je lepší kontaktovat firmu, která disponuje všemi druhy řemeslníků, než několik samostatných řemeslníků. Propojit časově několik řemeslníků může být velmi složité.

realizacebydleni.cz_fixservis_cz_02

Jaké služby nabízí spolehlivé firmy?

Velmi důležité také je, jaké řemeslné práce v Praze firma nabízí. Ze všeho nejdříve by se mělo jednat o odborné poradenství a detailní naplánování celého procesu rekonstrukce. Firma by měla nabízet komplexní souhrn všech řemeslných prací v mnoha odvětvích, které jsou s rekonstrukcí spojené. Základem jsou zednické práce, ale neměli by chybět ani odborníci na práce instalatérské, topenářské, elektrikářské a další.

Související příspěvky

Cesta od laminátových podlah Witex k vinylovým plovoucím krytinám DESIGNline® Connect

redakce

Novinky z italského světa designu pohovek Natuzzi Editions

redakce

Vybrat kvalitní řemeslníky už nemusí být vůbec složité

redakce