BYT DŮM STAVBA

Potřebujete desky na novou podlahu, ale nechcete  dřevotřísku?

Pokud jste se rozhodli pro vytvoření nové podlahy na půdě nebo jste se rozhodli renovovat starou podlahu tak, že na ní vytvoříte zcela novou vrstvu, nejvyhledávanějším řešením současnosti jsou deskové materiály. S deskovými materiály se snadno manipuluje, práce probíhají rychle a přesně. Výsledná podlaha je krásně rovná a bez kazů. Mezi nejvyhledávanější materiály patří dřevotřískové desky. Existují ale i jiné typy deskových materiálů s lepšími vlastnostmi, než má dřevotříska. Chcete je poznat?

 

Proč místo dřevotřísky zvolit jiný materiál?deska-basic

Dřevotřískové desky jsou nejdostupnějším a asi i nejlevnějším druhem deskových stavebních materiálů. Bohužel v porovnání s některými ostatními materiály dosahují také nejnižších vlastností. Zejména v oblastech odolnosti. A to v různých kategoriích. Bez povrchové úpravy je dřevotříska málo odolná proti opotřebení. Dále má malou odolnost proti vlhkosti, plísním a škůdcům. Při navlhnutí se výrazně rychle deformuje. Jestli hledáte desky s lepšími vlastnostmi, určitě vyzkoušejte cementotřískové desky.

 

Nehořlavé desky  CETRIS jsou to pravé!

Možná jste se s pojmem cementotřískové desky ještě nesetkali. Desky CETRIS jsou ale většině domácích kutilů známy velmi dobře. Desky CETRIS jsou vysoce kvalitní desky, využívané i na profesionálních stavbách s vysokými konstrukčními nároky. A právě divize CETRIS  vyvíjí a vyrábí desky z dřevěných třísek spojených portlandským cementem v různých specifikacích. I na podlahy je vyvinut speciální druh.

 

dr_be__rna_ibsNa podlahy jsou určeny desky CETRIS PDB

CETRIS PDB je cementotřísková deska kalibrovaná broušením, speciálně určená pro realizace suché podlahy. Každá deska je vybavena perem a drážkou pro snadnější a přesnější pokládku. Rozměry (i s perem) jsou 1 250 x 625 mm. Desky se dají využít ke kladení na nosníky a také pro rekonstrukci starých podlah. Tloušťka desek může být 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 mm a na přání i větší.

 

Detailní informace najdete na www.cetris.cz.

Související příspěvky

New Vision of the Loft – mezinárodní architektonická konference ve firmě FAKRO

redakce

Mezní postup na pokraji fyziky

redakce

Pasivní dům GS PASIV 2 získává velký obdiv u odborníků i veřejnosti

redakce