BYT

Pohovky

Sortiment sedacího nábytku zahrnuje kromě sedacích souprav také pohovky. Zdánlivá podobnost vede mnohé zákazníky k tomu, že mezi těmito dvěma sortimenty nedělají rozdíl. Na druhou stranu až tak velký problém to nemusí být. Pokud si vybereme tento druh nábytku, možná vám bude jedno jak se nazývá. Obecně se dá ale říci, že pohovky obvykle nemají boční opěrky, a pokud je mají jde o odnimatelné opěrky, často tvořené polštáři, kterými se dá podložit hlava při odpočinku. Navíc, protože pohovky více slouží k odpočinku v leže, mají také širší sedací plochu, pro větší pohodlí a pochopitelně dostatečnou délku pro dospělého člověka.

Co pak mají společného se sedacími soupravami, je možnost rozkládání či možnosti využité úložných prostorů. Pokud tedy vybíráme sedací nábytek, je vždy dobré pamatovat na to, zda půjde pouze o základní funkci sezení, nebo budete chtít na pohovce či sedačce přespat. Rozkládací mechanizmus také dělíme na ten pro příležitostné spaní a pro každodenní spaní. U toho příležitostného spaní jsou matrace a rozkládací mechanizmus méně propracované a tím pádem i levnější. V každém případě pokud můžete, volte raději ty kvalitnější. Kvalita spaní na takové sedačce nebo pohovce vám nebo vašim návštěvám to mnohonásobně vrátí.

Pohovky a sedací soupravy doporučujeme kupovat pokud možno přímo od výrobce nebo od prověřeného dodavatele. Kvalita dnešní pohovky v mnoha případech je opravdu tristní a sedět na ní opravdu déle než několik minut, nejde. Vyvarujte se chyby koupit za každou cenu levnou pohovku nebo sedačku, prostě se to z dlouhodobého pohledu nevyplatí. Více informací na www.lvsedacinabytek.cz

Související příspěvky

Profesionální hloubkové čištění koberců a podlah v Brně

redakce

Posviťte si na opravdový dárek z lásky

redakce

Miniseriál – Nový dům krok za krokem díl. 1 (Stavební pozemek)

redakce