BYT

Podlaha je základ

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Při stavbě či rekonstrukci jakéhokoliv příbytku je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí to, z jakého materiálu bude udělaná podlaha. Podlaha je základem pro budoucí tvář vašeho interiéru. Určitě nic nepokazíte jednotnou linkou v celém obydlí, případně vytaženou až ven, na terasu domu nebo k bazénu.
Dnešní trend spojování kuchyní s obývacím pokojem tomuto stylu také nahrává. Pokud zvolíte spíše přírodní barevnost, máte větší možnosti při výběru zařízení. První část zamyšlení je nad tím, co se nám líbí, druhá by měla být praktičnost a třetí, ne však méně důležitá, je otázka peněz.
 
 
Co se nám líbí?
Tak, jak se pomalu kultivuje celá česká společnost, začíná se zde projevovat i snaha o originální a vkusné bydlení. S tím výběr materiálů úzce souvisí. Někdo preferuje dřevěný masív, který je velice krásný a dodá příbytku domácí atmosféru, jiný chce dlažbu z přírodního kamene nebo z litého betonu. Další možností jsou různé typy lin, PVC a celoplošných koberců. Ty se dělají v takové barevné škále, že si vybere opravdu každý. Stejně je tomu i s různými typy plovoucích podlah. Nejnovějším trendem je ale keramická dlažba s podlahovým vytápěním. Dělá se  ve všech možných dekorech, včetně velmi oblíbeného mramoru nebo imitace přírodního dřeva.


 
Hadr a koště nestačí všude
Na koberec stačí vysavač, na lino dobrý mop, ale s podlahou z masivu už si dáte práce víc. Naštěstí každý dobrý prodejce pamatuje na speciální čisticí prostředky, takže uklidit už může opravdu každý. Zůstane na vaší volbě, jestli chcete pouze vytírat dlažbu či lino nebo brousit, napouštět a lakovat dřevo, které je navíc choulostivé na mechanické poškození. Jako příklad může sloužit rozdíl v údržbě přírodního mramoru a jeho imitace na dlažbě. Imitace vás doslova ohromí svými funkčními vlastnostmi, jako jsou odolnost, snadné kladení i čištění.

 
Cena, cena, cena
Cena je vždy důležitá, ale rozhodující by měl být poměr ceny versus výkon. Vzhledem k tomu, že podlahu nevybíráme každý rok, měli bychom zvážit, zda si malinko nepřiplatit za vyšší kvalitu než je ta v akčních nabídkách hobby marketů při různých výprodejích. Pokud mám hodně peněz, mohu si dovolit přírodní kámen nebo dřevo. Ekonomicky smýšlející Středoevropan se raději přikloní k dlažbě s podlahovým vytápěním, která splňuje nároky na kvalitu a přitom je cenově dostupná. Výrobci na tento trend rychle zareagovali a nabídli ohromující varianty imitací od přírodních dřev, přes elegantní mramor až po jižanské cotto v cihlových barvách.
Dobře si vybrat už není takové umění jako dříve. Stačí zvážit důvody pro a proti a vyrazit třeba do Showroomu ASSO, kde vám rádi s výběrem poradí.
 
Keramické dlaždice i obklady s designem mramoru pod obchodním názvem MARMI prodává ASSO s.r.o. v cenách od 1 260 do 6 785 Kč. Nabídku dalších dlažeb a obkladů najdete v showroomu v Biskupské 8, v Praze 1. www.asso.cz

Související příspěvky

Užijte si relaxaci v parních lázních

redakce

ClipTile- stěhujte se i s podlahou!

redakce

Koupelnová zrcadla

redakce