BYT

Od primátora Vacka do OC Chodov aneb 10 zajímavostí Roztyl a Letokruhů

Okolí budované rezidence Letokruhy, která nabízí k prodeji nové byty v Praze 4, je plné zajímavostí. A to jak historických, tak moderních. Pokud uvažujete o bydlení v novostavbách v pražských Roztylech, určitě vás zajímá, co okolí rezidence nabízí a jakou má historii. Možná už většinu věcí o místě víte, ale třeba se najdou i věci, které jste netušili.

 

Víte, že nejstarší zmínky o Roztylech jsou z 12. století? Tehdy se objevily v soupisu majetku vyšehradské kapituly.

Víte, že Roztyly byly původně dvě osady? Jedna se jmenovala Horní Roztyly a druhá Dolní Roztyly.

Víte, že v Krčském lese je zřícenina hradu, který nechal postavit král Václav IV. A později v něm i zemřel? Z bytu v novostavbě v rezidenci Letokruhy to k němu nejsou ani čtyři kilometry.

Víte, že začátkem 20. století měli Dolní Roztyly 163 obyvatel a Horní Roztyly dokonce jen 10 obyvatel?

Víte, že stanice metra Roztyly, která je nejblíž od nových bytů v rezidenci Letokruhy v Praze 4 (jen pár desítek metrů), se původně jmenovala Primátora Vacka? Jméno bývalého politika Václava Vacka nesla od vzniku v roce 1980 do roku 1990.

Víte, že stanice metra Roztyly je dlouhá 268,7 metru a leží 6 metrů hluboko?

Víte, že od stanice metra Roztyly vedou dvě turistické trasy a jedna cyklostezka?

Víte, že cyklostezka vede přímo okolo rezidence Letokruhy? Dostanete se po ní do Braníka, odkud podél Vltavy dojedete až do centra Prahy.

Víte, že novostavby v rezidenci Letokruhy v Praze Roztylech budou obklopené zelení? Nejen, že je nedaleko Krčský les, ale v rezidenci vznikne také soukromá zahrada.

Víte, že z nových bytů v rezidenci Letokruhy na Jižním Městě je to kousek i do Obchodního centra Chodov? Stačí sednout na metro na zastávce Roztyly a v příští stanici vystoupit.

 

Více o nových bytech v Praze 4 najdete na stránkách Rezidence Letokruhy.

 

Související příspěvky

Jednička ve zvukové izolaci.

redakce

Extensions

redakce

Ceny brněnských bytů dosáhly svého stropu. Co bude dál?

redakce