BYT

Ochrana zámkové dlažby

Betonové prvky jsou nedílnou součástí každé zahrady či okolí rodinného domu. Jak se však starat o povrch vystavený agresivnímu vnějšímu prostředí? Všechny tyto vlivy jako sluneční záření, déšť, mráz, oleje, pohonné hmoty, CO2 a další agresivní plyny narušují povrchovou strukturu betonu a dochází ke ztrátě estetických vlastností i pevnosti.

Vhodným postupem jak zvýšit životnost betonových prvků v zahradě je povrchová ochrana. Pro ošetření zámkové dlažby z betonu a plotových tvarovek včetně stříšek je vhodný ochranný nátěr. Novinkou na našem trhu je materiál Sikagard®-907 W na vodní bázi akrylátové disperze. Tento nátěr zvyšuje odolnost dlažby vůči mrazu, účinkům rozmrazovacích solí a úkapům oleje. Omezuje vznik bílých skvrn na povrchu a chemické stárnutí uvnitř betonu. Předchází také růstu trávy a mechů ve spárách, ale současně neomezuje jejich prodyšnost. Mezi pozitivní vlastnosti patří estetické zvýraznění barev, povrch se méně špiní a lze jej snadněji čistit.

 

Aplikace je velice snadná a nevyžaduje žádné speciální nářadí. Nátěr se nanáší pomocí štětce nebo válečku v jedné nebo ve dvou vrstvách dle nasákavosti povrchu a požadovaného účinku. Jedná se o ekologicky šetrný výrobek na vodní bázi, neobsahuje agresivní rozpouštědla.

Sika CZ,s.r.o.

 


www.sikagard.cz


Související příspěvky

Zařizujete obývací pokoj a nevíte jak na to?

redakce

Chystáte se přestěhovat do Prahy? Zajímejte se o Nusle a Bráník!

redakce

Dětský pokoj – KACPER !

redakce