Search

Obývací pokoj, do kterého se pohodlně vejdou všichni vaši hosté

Pokud patříte i vy mezi ten druh lidí, kteří se rádi neustále obklopují svými nejbližšími přáteli, určitě byste měli tomuto faktu přizpůsobit i váš obývací pokoj. Hovor přece plyne mnohem lépe, když si všichni účastníci pohodlně vidí do obličeje a nemusí přemýšlet, kam zrovna odložit svoji skleničku.

Ještě než navštívíte prodejnu s nábytkem vyhlédnete si ty nejlepší sedačky a křesla, vezměte v úvahu několik věcí. Tím prvním je zcela určitě velikost prostoru. Sedačka by neměla obývací pokoj vyplnit beze zbytku. Na druhou stranu, pokud u vás bývají často hosté, nebude velká sedačka od věci.

Sedačka, ze které na sebe všichni vidí

Myslíte si, že na velkou sedačku se vejde hodně lidí? V zásadě máte pravdu, ale všichni sedí namačkaní vedle sebe a plynulou konverzaci lze udržet jen s obtížemi. Chybí totiž obvyklý oční kontakt.

Při výběru se zaměřte především na tvarovaný nábytek. Rohové sedačky jsou klasikou, která se navíc vejde do jen stěží využívaného koutu. Ne vždycky ale poskytují dostatek místa a navíc může jejich odsunutí ze středu místnosti působit stísněně. Popřemýšlejte proto i nad možností sedačky ve tvaru U. Vybírejte model, který mezi svá ramena schová i malý konferenční stolek. S dobrým výběrem ale určitě nesáhnete vedle. Kromě nepochybného prostorového komfortu také sedačky do U vytváří efekt „místnost v místnosti.“ Je snadné zapomenout na všední starosti, když kolem sebe vidíte pouze dobré přátele.

 

Nebojte se kombinovat

Menší prostory ale i nečekané návštěvy dobře vyřeší kombinace menších křesel a taburetek. Vůbec nemusí být ve stejném stylu, ba naopak. Pokud vám v interiéru chybí hravost, tímto jí snadno dosáhnete. U firmy NÁBYTEK POLODNA můžete vybírat z opravdu široké škály modelů. Příjemnou možností je i výběr potahové látky nebo zhotovení sedacích souprav nebo sedačky na míru.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *