BYT

Nové dekory řady Spirit s nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm potěší příznivce rustikální atmosféry

 Švédský výrobce dřevěných vícevrstvých podlah Kährs si pro letošní rok připravil celkem 52 produktových novinek. A to jak v podobě představení kolekcí zcela nových, tak doplnění či obměny těch stávajících. To platí i pro oblíbenou kolekci Spirit, která vyniká nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm a umožňuje tak instalaci i v místech, kam se klasické 15mm palubky nevejdou.
Dalším benefitem je i neustále zdůrazňovaná ochrana životního prostředí, na což Kährs důsledně dbá již od samotného zahájení výroby v roce 1935. Původní dekory řady Spirit byly ponechány v podkolekci Unity a pět nových rustikálních dekorů výrobce zařadil do podkolekce Rugged. Novinky s ručně upravovaným povrchem, chráněným přírodním olejem, nadchnou pro svou rustikální atmosféru.

 

Obliba rustikálních dekorů pro zařízení interiérů ve venkovském stylu či pro propojení starobylého s moderním stále roste. Proto švédský Kährs přinesl nabídku dekorů s přirozenou krásou surového dřeva, u nichž jsou suky, letokruhy a rýhy na povrchu předností, i v produktové řadě Spirit s nízkou 10mm konstrukční výškou. Ruční řemeslná výroba, rustikální až robustní vzhled, škrábaný a řezaný povrch, kouřová technika, přírodní olej a dřevina dub, to jsou hlavní znaky nových dekorů zařazených do podkolekce Rugged.

5 novinek, které zaujmou výrazným vzhledem i praktičností

Všech pět nových dubových dekorů Husk, Safari, Fossil, Crater a Trench je 1lamelových s rozměry 1200 x 125 x 10,2 mm. Středovou část každé lamely tvoří vrstva vyrobená z průmyslově recyklovatelného materiálu ECO Core. Jádro ECO Core má stejnou charakteristiku jako základní materiál u ostatních produktů značky Kährs. Zajišťuje velmi stabilní a spolehlivou konstrukci, která udrží podlahu rovnou a hladkou navzdory rozsáhlým výkyvům vlhkosti vzduchu. Díky vysoké stabilitě a nízké výšce mohou být dřevěné podlahy Spirit Rugged položeny i na podlahové vytápění, krytina přináší lepší tepelnou propustnost a vylučuje možnost jakékoli deformace. Vrchní nášlapná vrstva z dubu má tloušťku 1,9 mm. Vrchní dřevina je upravovaná ručním škrábáním nebo kartáčováním, vyjma dekoru Husk byly použity také techniky kouřování či moření. Vybírat můžete z dubu lehce běleného i zajímavě zvýrazněného příjemnou šedí.

Krytina vzhledem ke své slabé vrchní nášlapné vrstvě z dubu umožnuje „pouze“ jedno přebroušení. Vůbec to však nemusí být nevýhoda, vždyť kolikrát za život bychom krytinu brousili? Navíc je třeba brát v potaz, že případným zbroušením se odstraní speciální povrchové úpravy, působivé nejen na pohled. Nízká konstrukční výška krytiny s sebou naopak přináší řadu benefitů: možnost instalace palubek v zrekonstruovaných místnostech, které jsou často omezené právě konstrukční výškou, lepší propustnost tepla krytinou z podlahového vytápění či nižší spotřebu dřeviny při výrobě. Krytina je z výroby vybavena zámkovým spojem Woodloc® a umožňuje tak pokládku plovoucím způsobem. Výhodou zámkového spoje je možnost následného rozebrání krytiny a výměny poničených lamel či jejího opětovného použití na jiném místě. Krytinu lze samozřejmě k podkladu přilepit i napevno.

Podkolekce Spirit Unity pro zastánce klidnějších dekorů

Pro zastánce klidnějších motivů tu stále zůstává nabídka původních osmi dekorů Spirit, zařazených do podkolekce Unity. Dekory jsou k dispozici v široké škále barev, od tmavších až po světlé. Povrchy vybraných dekorů jsou kartáčované avšak v klidném stylu, pro výrobu je vybíráno pouze dřevo bez většího výskytu zvrásnění a suků. Kromě dubových dekorů se můžete rozhodovat mezi exotickou dřevinou teple hnědé až zlatavé barvy hickory nebo tmavším ořechem.

Dřevěné krytiny z kolekce Spirit Rugged pořídíte u obchodních partnerů KPP a v síti maloobchodních prodejen 1 FLOOR. Cena za 1 m2 včetně 20% DPH se v závislosti na dekoru pohybuje od 1.632,-.

 

www.kpp.cz

 

Související příspěvky

Nové trendy v koupelnách.

redakce

Pozvánka na FOR ARCH 2010

redakce

Tames pede elit

redakce