BYT

Noční stolky už dávno nejsou jen nutností v ložnicích

 

Pořídili jste si novou postel, která je pohodlná, krásná, prostě nemá chybu? Opravdu Vám u ní nic nechybí? A co třeba noční stolek? Nejedná se o zbytečný kousek nábytku, věřte, že uplatnění pro něj rozhodně najdete!

 

Praktický a estetický doplněk ložnic

Noční stolky už dávno nejsou jen nutností v ložnici, ale plní i funkci estetickou. V první řadě by měl tedy vhodně doplňovat celkový design ložnice, měl by ladit s postelí a ostatním nábytkem. Dále se zamyslete, co od něj potřebujete. Praktická stránka je totiž také velice důležitá. Stolek v ložnici slouží k uložení všeho, co potřebujete mít před spaním a v průběhu noci u sebe. Ať je to rozečtená kniha, kterou před usínáním potřebujete někam položit, lampička, budík či telefon nebo sklenice vody, kdybyste měli v noci žízeň. Abyste všechny potřebné věci neměli položené na nočním stolku, tak je dobré vybírat stolek alespoň s jednou zásuvkou. Můžete si do ní schovávat své osobní věci, které nemusí být na očích ostatním. Noční stolek s více zásuvkami pak může sloužit i jako úložný prostor pro spoustu drobností.

    

 

Výběr materiálu by měl být podřízen vybavení celé ložnice.

Na výběr máte z mnoha materiálových i funkčních provedení. Zásuvkové či dvířkové stolky, které mohou být vyrobené z lamina nebo masivu. Díky široké škále barev nočních stolků z lamina je možné sladit nábytek do ložnice. Navíc jejich cena patří mezi nižší a je přijatelná pro každého. Pokud máte rádi přírodní materiály, pak vybírejte noční stolky z masivu, které vnesou do Vaší ložnice kousek přírody a zároveň eleganci. Pečlivě provedená práce a smysl pro detail podtrhují jejich osobitý styl.

 

 

Na velikosti záleží.

Aby noční stolek plnil svojí funkci jak má, je potřeba ho umístit vedle postele. Výška stolku by neměla být nižší než výška ložné plochy postele, abyste měli vždy vše při ruce. Stolek by měl mít dostatek odkládacího místa, vhodné jsou zásuvky či dvířka, pro uložení osobních věcí.

Zamyslete se, co od něj potřebujete. Pokud ho budete chtít hlavně jako designový kousek nebo jestli má hlavně plnit funkci praktickou!

 

Související příspěvky

Pozvánka na FOR ARCH 2010

redakce

Ochrana zámkové dlažby

redakce

ČINČALA BUM a je tu váš dům!

redakce