BYT DŮM

Nejoblíbenější krytinou jsou plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny na světě. Lidé se pro ně rozhodují především pro jejich velmi snadnou pokládku a také pořizovací cenu. Ruku na srdce, každý si nemůže dovolit drahé dřevěné podlahy, i když nabízejí mnohem zajímavější kročejové funkce a několikanásobně delší životnost. Plovoucí podlahy se tak stávají jasnou volbou pro celou řadu rodin. Navíc se na trhu nachází velké množství dekorů a odstínů. Ten, kdo hledá nenáročnou podlahu na údržbu s praktickým využitím, pro toho je laminátová plovoucí podlaha ideálním řešením do všech hlavních místností.

Specifika plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou sice o něco chladnější než tradiční dřevěné podlahy, ovšem teplotní rozdíl je velice nepatrný. Pozor si musíme dávat na těžké předměty a nábytek s kovovými nožkami. V případě, že vlastníte klavír, plovoucí podlaze se určitě vyhněte. Naopak do dětských pokojů nebo ložnice a obýváků jde o skvělou volbu.

Laminát má své výhody v tom, že se jen tak snadno neušpiní. Jakákoliv skvrna, rozlité víno, krev nebo zmrzlina se velice snadno setře a nikdo nepozná, že se před nějakou chvílí stala nehoda. Dokonce odolá i žhnoucí cigaretě.

11

Pokládka plovoucí podlahy

Rychlá a především snadná pokládka plovoucí podlahy je dalším znakem moderního technologického pokroku v oblasti interiérového zařizování. K pokládce není zapotřebí žádné lepidlo, vrtačka ani jiných napevno vytvořených spojů. Jednotlivé lamely se do sebe snadno zaklapují.

Na samém počátku nebyly tyto suché zámky úplně ideální, ale postupem času se výrobci poučili ze svých chyb a nyní svým výrobkům navýšili spolehlivost, delší životnost a také pevnost. Vyberte si i vy jednu z mnoha typů plovoucích podlah na internetových stránkách podlahy Morava.

1 (1)

Související příspěvky

ACOLOR s.r.o. – dodavatel profesionálních materiálů pro povrchovou úpravu dřeva

redakce

Krbová kamna: dostupný luxus v oblasti vytápění

redakce

Jak zpestřit design interiéru jednoduše a za pár korun? Vyzkoušejte samolepky na zeď!

redakce

1 komentář

Renca 5. 5. 2015 at 7:46

S plovouci podlahou jsme meli vzdycky jen potize. Nedam dopustit na klasicke drevene parkety 🙂 http://www.leroymerlin.cz/drevene-podlahy-a-obklady/panely-prkna-parkety/parkety,a190.html

Diskuze je uzavřena.