BYT

Nechte se inspirovat teakovým dřevem

Teakové dřevo roste v Barmě, Thajsku, Kambodži, Laosu, Vietnamu, Indii, Indonésii a západní Africe. Každá tato oblast poskytuje teakové dřevo různé kvality. Vždy záleží na daném prostředí kde roste a také na způsobu pěstování i následné těžbě dřeva. Teak má opravdu úžasné vlastnosti a právem proto patří mezi nejtrvanlivější dřeviny světa. Odolává plísním, hnilobě i hmyzu. Má vysoký obsah olejnatých pryskyřic a tříslovin a to zaručuje vysokou trvanlivost i v mokrém prostředí, přitom bez problémů snáší střídání suchého a vlhkého prostředí. Nejdůležitější vlastností teaku je jeho vysoká odolnost vůči veškerým povětrnostním vlivům, proto je vedle interiérového nábytku ideální pro výrobu nábytku exteriérového. Dnes se teak používá i při výrobě podlah, obkladů, dveří a samozřejmě i při stavbě lodí a domů.

Firma ANTIK – ART, spol. s.r.o. nabízí interiérový a zahradní nábytek včetně dekoračních a bytových doplňků ze dřeva, keramiky, porcelánu a kovu. Nábytek je vyráběn v Indonésii z tropických dřevin, převážně z teaku. V sortimentu firmy naleznete úžasné stoly a stolky nejen z teaku, ale také z mahagonu a kovu. Naleznete tu velký výběr barových, nočních, jídelních i klasických konferenčních stolků a stolů v různých variantách. Ke stolům si můžete vybrat v různých designových variacích samozřejmě lavice, židle, stoličky a křesla dokonce i houpací.

Pro náročnější zákazníky mají sestavy netradičního nábytku ve stylu Flinstone, který se zcela jistě bude perfektně vyjímat na verandě stylové chalupy. Nádherné dekorační doplňky jako jsou obrazy, sošky, mísy a misky, vázy nebo dokonce květináče perfektně doplní teakový nábytek a dotvoří příjemnou atmosféru vašeho domu, bytu, chalupy nebo kanceláře. Určitě se nezapomeňte podívat do sekce unikáty. Ty totiž mohou být skvělým originálním dárkem! Rozhodně nesmíme opomenout další sortiment firmy kterým jsou naprosto dokonalá kamenná umyvadla z lávového kamene, onyxu nebo mramoru. Velice luxusní vzhled těchto umyvadel vhodně zasazený do teakového nábytku jistě dodá kouzlo nejedné koupelně.

      

Jak ošetřovat teakový nábytek?
Neošetřovaný teak se vlivem počasí a prostředí mění ze zlatohnědé barvy na stříbrošedou, právě proto je v některých zemích velice ceněn. Angličané milují teakové dřevo a na stříbrošedé patině si přímo zakládají, ale není tomu tak všude. Češi tento názor příliš nesdílejí a stárnutí dřeva (změně barvy) brání speciálním ošetřením. Má to i svůj význam, protože se tak prodlužuje životnost dřeva. Někdy stačí teakový olej, ale je možné použít i speciální prostředky s jejichž výběrem Vám velice ochotně poradí.

Veškerý nábytek je určen pro široké využití jak pro interiéry doma nebo v kanceláři tak i kdekoli v exteriéru. Některé kousky by se vyjímali i v honosných prostorách budov kde je kladen důraz na kvalitu a luxusní vzhled.

Zboží si můžete prohlédnout na firemních webových stránkách a také osobně vyzkoušet v prodejním skladu Počernice nebo Teak aréně Řepy.


www.teakcentrum.cz

 


 

Související příspěvky

Sprcha s tropickým deštěm i ve Vaší koupelně

redakce

Sporák je základem každé kuchyně. Pečujte o něj!

redakce

Hodiny – designový doplněk vašeho bytu

redakce