BYT

Na co nesmíte zapomenout při zařizování koupelny

Koupelna patří mezi nejvyužívanější místnosti každé domácnosti. Právě proto je nutné, aby skvěle plnila svůj účel. Koupelna musí být praktická a současně to musí být místo s atmosférou, ve kterém je možné relaxovat. V tomto článku najdete hned několik rad a tipů, kterými byste se při zařizování koupelny měli řídit.

 

V koupelně nesmí nic překážet!

V koupelně musí vše plnit svůj účel. Nic nesmí ničemu překážet. Proto je první krok jasný – na začátku všeho stojí důkladný plán. Namalujete si tedy plánek a do něj zakreslete vše, co by ve vaší koupelně mělo být. Důležitý je nábytek, sanitární technika i další potřebné vybavení jako pračka nebo sušička a další. Vše důkladně promyslete a rozměry přepočítejte raději dvakrát.

 

Jak vybírat koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek vybírejte s rozvahou a pamatujte si, že méně znamená více. Nezbytnou součástí jsou skříňky. Při jejich výběru věnujte obrovskou pozornost jejich kvalitě. Kvalitní skříňky do koupelny jsou ty, které jsou schopny odolat vlhkému prostředí. Dobré je, pokud je nábytek ošetřen polyuretanovým lakem, ten zajišťuje odolnost nejen vůči vodě, ale i proti otěru či mechanickému poškození. Pokud chcete ušetřit místo, vsaďte na závěsné skříňky do koupelny. Při výběru nábytku si dejte pozor na praktičnost. Do koupelny se vám musí pohodlně vejít nejen přípravky na mytí, ale i osušky, ručníky a další prádlo.

 

Jaká barva koupelny je nejlepší?

Pokud zařizujete koupelnu, musíte dobře zvolit její barvu. Není možné jednoznačně říci, která barva je pro koupelnu nejvhodnější. Vše se odvíjí od vkusu majitele koupelny. Trendem je například bílý koupelnový nábytek ve spojení s červenými obklady. Velmi dobře také vypadají koupelny v modré nebo zelené barvě. Při výběru barvy platí vlastně jen jedna zásada – vybírejte ji podle toho, která se vám líbí. Jedině tak docílíte toho, že se v koupelně budete cítit opravdu v pohodě.

 

Jaké doplňky nesmí v koupelně chybět?

Při zařizování koupelny nesmíte zapomínat na doplňky. Začněte u těch praktických jako je například dávkovač mýdla, držáčky na ručníky, držáček na vatové tampony a další. Dominantou každé koupelny by mělo být zrcadlo. Čím větší, tím lepší. Zrcadlo navíc koupelnu může opticky zvětšit. Pokud se líčíte, nezapomeňte na speciální zrcadlo pro líčení, které se dá zavěsit na zeď. V koupelně mohou také být živé květiny.

 

Pozor na osvětlení

Řádné osvětlení nesmí v koupelně chybět. Jeho instalace ale vyžaduje odborné znalosti, proto si raději nechte rozvody udělat od profesionálů. Lepší je, pokud se v koupelně nachází jedno centrální a několik bodových světel. Při rozmísťování osvětlení je nutné myslet na jeho účelnost. K zrcadlu se skvěle hodí světla bodová.

 

RADA na závěr – pokud si se zařízením koupelny nevíte rady, nechte si udělat návrh od bytového designéra, možná budete mile překvapeni, co vše můžete doma mít…

 

Související příspěvky

Zvolte kvalitní plastová okna

redakce

Výhody točitého schodiště od společnosti Equipe

redakce

Mari tunos cafer

redakce