BYT

Mramor v novém pojetí

Untitled document

Stejně jako krásu ženy zvýrazní perfektní nalíčení a vhodné šaty, tak i vašemu domu pomůžete k dokonalému vzhledu správně zvolenými materiály. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která máte před sebou při stavbě domu nebo rekonstrukci bytu, je vybrat vhodný materiál na podlahy a obklady. Na trhu je obrovská škála možností od klasiky po extravaganci.

 

Vznik keramického mramoru

Mramor byl oblíbeným materiálem řeckých a římských sochařů a stavitelů a stal symbolem pro tradiční a vytříbený vkus. Paradoxem je, že zásoby přírodního kamene byly již z velké části vytěženy, ale poptávka po jemně barevně protkaném kameni naopak vzrůstá. To dalo podnět ke vzniku keramických dlaždic a obkladů s designem mramoru, jež svými vlastnostmi ten přírodní plně nahradí, mnohdy i předčí.

Kam s ním?

Jemné žilkování, probarvené od lehce narůžovělé až po hnědou nebo zelenou mramorovanou kresbu je evergreenem staveb po celém světě. Můžete se s ním kromě Evropy setkat hlavně v Asii, kde pohádkovým palácům dodal nestárnoucí lesk. V dnešní době je pro mnoho lidí velmi atraktivní právě pro jeho nadčasovou a stabilní krásu. Svojí povrchovou úpravou splňuje i ty nejvyšší estetické nároky do hal i pokojů, na schody i římsy a v kuchyních se stane vaším favoritem.

 

 

Co do krásky, která nic neumí?

O takovou nikdo nestojí! Stejně tak by nikdo nestál o nádhernou dlažbu, která by zároveň neuměla dobře sloužit. A v tom je dlažba s designem mramoru naprostá jednička! Nejen, že její sametově hladký povrch vás bude svádět k doteku či pohlazení, hlavně vás ohromí její funkční vlastnosti, jako jsou odolnost, snadné kladení i čištění. Není lepší volby do kuchyně a koupelny, než jsou dlaždice a obklady z tohoto jedinečného, vodu odpudivého materiálu. Neublíží mu ani chemikálie, což je v těchto místnostech velká deviza.

Dokonale vyhovuje současnému trendu variability formátů, tedy možnosti použití od rozměru 3x3x0,8 cm do 150x75x1cm velkoformátových dlaždic. K výběru je ucelená kolekce věrné barevnosti s přírodním kamenem, od sněhově bílé, symbolizující nevinnost a čistotu, až po černou, vhodnou do pánských interiérů v kombinaci s kovem, v lesklém i matném provedení, protiskluzovou úpravou a s mnoha doplňkovými prvky.

Pod obchodním názvem MARMI prodává ASSO s.r.o. v cenách od 1 260 do 6 785 Kč.

Showroom v Biskupské 8, v Praze 1.

www.asso.cz

Související příspěvky

Byty v Kaskádách Barrandov jsou vyprodané. Chystáme další!

redakce

Vestavné spotřebiče – předpoklad moderně pojatého interiéru!

redakce

Vaše bezpečnost nyní za super cenu

redakce