BYT

Mramor jako nestárnoucí symbol elegance

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Mramor byl vždy symbolem elegance, luxusu a stability. Jeho vzhled s jemným žilkováním je tak charakteristický, že si ho nesplete opravdu nikdo. Vládl v lázních starých Egypťanů, později se uplatnil v antice i ve středověku v tak hojné míře, že jeho světové zásoby jsou již téměř vytěženy. Obliba barevně protkaného kamene ale neustupovala, což byl podnět ke vzniku jeho imitace. Jaké má vlastnosti a proč stoupá jeho popularita, se pokusíme objasnit v několika bodech.

 

Jemná krása

Keramická dlažba s designem mramoru je zhotovena z kvalitního keramického střepu, jehož povrch je opticky zcela totožný s přírodním kamenem. V barvách od nevinné sněhobílé, přes tóny narůžovělé, zelenkavé, namodralé, hnědé až k šedým odstínům téměř do černa. Podle stylu interiéru je volba odstínu rozhodujícím faktorem. Pánským pracovnám, kuchyním a koupelnám bude zajisté vévodit šedá a černá, často kombinovaná s ozdobnými prvky spíše jednoduššího charakteru. V rozverně romantických ryze ženských příbytcích bude zase dominantní bílá, béžová a růžová. Do monolitu důstojné recepce banky nebo haly hotelu lze zvolit velkoformátové dlaždice, které svým leskem dodají autoritu a budou působit reprezentativně nejen na podlaze, ale i ve formě obkladů.

Imitace mramoru je stejně jako přírodnina nositelkou hedvábné hebkosti na omak a přitom symbolem solidnosti a vytříbené elegance.

 

 

Funkční vlastnosti

Přírodní kámen a podlaha z něj jsou sice krásné, ale studí a zebou. Keramická dlažba s designem mramoru ve spojení s podlahovým vytápěním je ideální volbou do novodobých interiérů domů. Ty je možné dotvořit i tak atypickými prvky, jako jsou různé římsy niky nebo schody.

Do koupelen se vyrábí s protiskluzovou úpravou, samozřejmostí je povrch leštěný i matný, ale největší specialitou jsou formáty a jejich variabilita. Můžete skládat svojí kombinaci z rozměru 3x3x0,8 cm až do možnosti použití 150x75x1cm velkoformátových dlaždic.

Důležitou funkcí imitace mramoru je její vodě odolnost, kterou oceníte zejména ve vlhkých provozech.

 

Výhodná cena

Pokud se budete rozhodovat, zda pořídit přírodní kámen nebo imitaci ve formě keramických dlaždic s designem mramoru, měla by vás přesvědčit také cena. Keramická dlažba je rozhodně levnější než přírodnina.

 

Keramické dlaždice i obklady s designem mramoru pod obchodním názvem MARMI prodává ASSO s.r.o. v cenách od 1 260 do 6 785 Kč. Nabídku dalších dlažeb a obkladů najdete v showroomu v Biskupské 8, v Praze 1. www.asso.cz

Související příspěvky

Přetíratelné tapety na zeď přináší netradiční 3D efekt

redakce

Buďte výjimeční k tomu Vás vyzývá stylová záclonová souprava GARDINIA řady LUXOR

redakce

Joomla!

redakce