BYT

Mezonetový nebo půdní byt?

Je otázka, kterou řeší mnoho lidí, protože právě tyto dva typy bytů patří k vůbec nejkrásnějším – k těm, které mohou nabídnout moderní bydlení s notnou dávkou originality.

Podíváme se na tuto otázku trochu blíže – představíme vám hlavní výhody a samozřejmě nevýhody a nabídneme i tip na místa, kde můžete koupit ty nejkrásnější byty za rozumné ceny.

 

Mezonety a jejich výhody a nevýhody

Mezonetové byty jsou spojením dvou bytů. V dolní části se obvykle nacházejí prostory jako je kuchyně a obývací pokoj, v horní části jsou umístěny ložnice a koupelna. Oddělena je tak část aktivní a soukromá, což je hlavní výhodou a důvodem, proč jsou mezonety tolik populární. Skvělé je, že mají do detailu promyšlené prostory, jejich ozdobou je schodiště, které jim dává luxusní nádech. Tyto byty mají ve většině případů velký počet oken a jejich součástí bývá terasa nebo balkon. Může to být současně i jejich nevýhoda, protože pokud není dům dobře zateplen, může to znamenat vyšší náklady na vytápění. Další výhodou těchto bytů je prostornost, která dává možnost i k osobitému zařízení interiéru. Jsou výbornou volbou pro ty, kdo chtějí bydlet dynamicky. Úžasné mezonetové byty je možné koupit na Praze 2 a zajímavé možnosti nabízí i Nové Říčany.

cp03-_00014_retus-770x386

 

Půdní byty a jejich výhody a nevýhody

V současnosti prodej půdních bytů stoupá. Vznikla řada nových, které nabízejí úchvatné prostory pro bydlení nejvyšší kvality. Předností půdních bytů je jejich prostor. Většinou se nabízí velké místnosti, jejichž kouzlo je zvýrazněno trámy. Půdní byty mají atypické řešení, takže je možné si s uspořádáním vnitřního vybavení krásně pohrát. Nevýhodou může být nižší strop a také střešní okna. Někdy v bytě zcela chybí okna klasická, takže není možný výhled do okolí.

 

U obou typů bytů rozhodně převažují výhody nad nevýhodami. Zvažte tyto dvě varianty a pozor – o tyto byty v Praze je enormní zájem, takže ty nejkrásnější opravdu rychle mizí.

Související příspěvky

Mramor v novém pojetí

redakce

Relax v hydromasážním boxu i u Vás doma

redakce

Faken rinta makon

redakce