Search

Máte velké obavy, že výdaje na vytápění budou ještě vyšší, než tomu bylo vloni?

Loňská zima byla po delších sezónách opravdu silná. Teploty pod bodem mrazu byly od prosince až do konce února, na což jsme v posledních letech nebyli vůbec navyklí. Pro mnohé byla loňská zima velice náročná i z finančního hlediska, když výdaje za vytápění byly o něco vyšší, než obvykle. I když letošní zima bude mírnější, můžete za vytápění zaplatit stejně či dokonce i více, než vloni. Jak je to vůbec možné? Stále se zvyšuje cena topení a domy každý rok ztrácejí své původní izolační vlastnosti. Zejména u starších staveb uniká rok od roku stále více tepla. Pokud jste letos neprovedli žádná důmyslná opatření, která by měla zamezit tepelným ztrátám, dá se čekat, že výdaje za letošní sezonu budou zase o něco vyšší.

 

Ještě není na vše úplně pozdě!

Zateplit fasádu před zimou už asi nejspíše nestihnete. Na to je nejlepší čas v letních měsících. Navíc musíte počítat s tím, že taková práce je hodně nákladná a je potřeba vše pečlivě promyslet a neuspěchat. Další možností je celková výměna oken, ale i na tu už je opravdu pozdě. Myslete na to, že okna nejsou vyrobená za jediný den. Výroba trvá i několik týdnů a měnit okna na přelomu listopadu a prosince při opravdu chladných teplotách by vás omezilo ve využívání domácnosti. Naštěstí i na přelomu října a listopadu se dají udělat skvělé strategické kroky. A může se jednat o velice účinné technologie. Například o zateplení půd a stropů.

 

Vše si pořádně  rozmyslete a vyberte ten nejlepší způsob

A proč se pro izolaci půd vůbec rozhodnout? Vysvětlení je naprosto jednoduché. Teplý vzduch stoupá vzhůru a bez zateplených stropů z objektu uniká téměř bez jakéhokoliv postranního užitkku. Ale strop se dá zateplit hned za pomocí několika materiálů a moderní technologie. A mezi jednotlivými variantami jsou větší rozdíly v účinnosti. Základní jsou dvě technologie. Stropy se dají zateplit deskovými materiály nebo se dá využít foukané izolace.

 

Foukané izolace jsou skvělou alternativou

Vždy se na půdu musíte podívat a představit si, jak složité bude její celistvé zateplení. Například pro deskové izolační materiály může znamenat opravdu nemalý problém členitost půd. Mezi deskami mohou vznikat tepelné mosty, kterými bude teplo unikat dál. Při řezání deskových materiálů vzniká odpad, který nevyužijete, ale stejně ho nakonec musíte někomu zaplatit. Při zateplení firmou se vám po půdě bude pohybovat velký počet dělníků, kteří naruší celý chod vaší domácnosti. Foukané minerální izolace vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu, který si dokáže poradit s jakýmkoliv prostorem. O aplikaci se stará pouze jeden pracovník, který na půdě ovládá aplikační hadici. Materiál následně putuje na střechu hydraulickým způsobem, právě za pomocí hadice z nákladního automobilu, který je zaparkován před vaším domem. Žádný nepořádek, 1 člověk v bytě a hotovo je za jediné dopoledne. Úspory při správné volbě materiálu mohou činit až 30% ze stávajících nákladů.

 

Specialistou na foukané izolační materiály je na našem trhu firma Foukané Izolace s.r.o., kterou naleznete na www.foukanaizolacetop.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *