Search

Malování bytu nemusí být noční můrou

Blíží se období jarních úklidů, kdy se vrháme na úkoly, které dlouho odkládáme, a vymetáme pavučiny i z míst, kam jsme se už dlouho ani nepodívali. Je tak možné, že se také odhodláte k dlouho odkládanému úkolu a vrhnete se na malování pokojů. Přečtěte si našeho průvodce a zjistěte, co všechno budete potřebovat, aby malování proběhlo v poklidu. Pak už si jen oblečete montérky a vrhnete se do práce!

 

Připravujeme zdi a stěny

V první fázi je třeba pečlivě prohlédnout všechny zdi a zjistit, jak velký zásah budou potřebovat pro to, abyste dosáhli dokonalosti. Před samotným malováním je totiž třeba nechat stěnu bez prasklin, otvorů po hřebících a skobách, bez vydrolených míst a uražených rohů a samozřejmě také bez skvrn, které by mohly skrze novou vrstvu prosvítat.

Pokud je tomu tak, pak se dobře vybavte na přípravné práce: kupte si stěrkovací hmotu na praskliny, tmel na zarovnání otlučených rohů, brusný papír nebo špachtli na vyrovnání povrchu a případné oškrábání staré malby, vysavač nebo kartáč na očištění prachu a jiných nečistot před malováním.

Malování bytu nemusí být noční můrou_1

Vybavujeme se na malování

Jakmile budete mít zeď očištěnou od všech nečistot, pečlivě vyschnutou po případných zásazích v prasklinách a uražených rozích. Nyní se potřebujete připravit na samotné malování. Je třeba, abyste zvolili správné období, kdy budete moct místnost vyvětrat. Na malování budete potřebovat: kvalitní barvu, váleček, teleskopická tyč, štětce, štafle, ochranné vrstvy (igelit, páska).

Nezapomeňte, že chránit před barvou potřebujete také sebe: pořiďte si kvalitní montérky, ochranné rukavice a pokrývku hlavy. Pokud si nechcete oblečení pošpinit, můžete zvolit jednorázovou pracovní kombinézu, kterou po malování jednoduše vyhodíte.

Malování bytu nemusí být noční můrou_2

Jdeme na to!

Nejprve vystěhujte z místnosti vše, co by při malování mohlo zavazet nebo se poškodit. Těžký nábytek můžete posunout do středu místnosti a zakrýt jej igelitem. Poté oblepte páskou všechny části místnosti, kde končí zeď a začíná například podlaha. Zbytek věcí a nábytku zakryjte igelity, aby na ně nic nekáplo, až budete malovat strop. Pak se oblečte do pracovního oděvu, namíchejte barvu podle návodu a začněte. Nejprve malujte stropy, poté pokračujte zdmi. Těžko dostupná místa vymalujte štětcem nebo za pomoci teleskopického nástavce. Po vymalování nechte místnost větrat a počkejte, dokud barva dobře neuschne. Pokud je třeba, naneste po uschnutí další vrstvu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *