BYT

Málo místa v ložnici?

S nedostatkem místa pro uložení věcí se potýkáme dnes a denně. Ložnice je místo, které slouží hlavně ke spánku a odpočinku, kde bychom se měli cítit dobře. Často ale přebírá i funkci skladu a šatníku. O to víc je potřeba řešit úložné prostory jinak, než další skříní nebo policemi.

Dokud jste v domácnosti jen dva, o prostor se nějak podělíte. S příchodem dětí se rodina rozroste a zvyšuje se také počet věcí, které je nutné někde uložit. Výbava pro sport pro celou rodinu, ložní prádlo a náhradní peřiny či deky, spacáky a stany a mnoho dalších věcí, které doma všichni máme a neustále řešíme pověstnou otázku „kam s ním“. Rodiče si tak většinu oblečení přemístí do svého pokoje, tedy ložnice. Ta však není nafukovací a zastavět si odpočinkový prostor od stropu k podlaze skříněmi není to, co by si kdokoli přál. Řešením jsou postele s úložným prostorem, které efektivně využijí prostor pod postelí a ušetří místo v ložnici. Vyrábí se v mnoha rozměrech a designovém provedení, takže pro svůj interiér si můžete vybrat přesně tu pravou. Ještě o kousek větší prostor nabídnou zvýšené postele s úložným prostorem, které jsou oproti běžným postelím vyšší. Usnadní tak vstávání lidem s bolavými zády, po operacích pohybového aparátu nebo s nízkým tlakem. Pohodlněji se do nich uléhá i vstává.

Zvýšená postel s úložným prostorem MARIKA LUX VÝKLOP
Zvýšená postel s úložným prostorem MARIKA LUX

Úložný prostor pod postelí je dobře chráněn a věci v něm se nezašpiní ani nezničí. Můžete jej využít jak pro uložení sezónního oblečení, tak pro ložní prádlo. Pro přístup k uloženým věcem jsou možné dva systémy. Nejběžnější je čelně nebo bočně zvedací rošt, kdy celou ložnou plochu zvednete směrem nahoru. Druhou možností jsou vysunovací šuplíky, které jsou do konstrukce postele přímo vestavěny a vytahují se ven po zemi. Toto řešení není vhodné do malých ložnic, neboť je potřeba mít pro vytažení dostatek místa kolem postele. Odborníci ve specializovaném eshopu www.postele-matrace.cz vám s výběrem nejlepšího řešení rádi poradí a pomohou s  výběrem. Dostatek úložného prostoru důležitý, stále by měla ložnice zůstat místem pro odpočinek a postel splňovat především nároky na pohodlí a kvalitní spánek.

Související příspěvky

SENUB – Teplo domova na 3 roky zdarma

redakce

Jak zpestřit design interiéru jednoduše a za pár korun? Vyzkoušejte samolepky na zeď!

redakce

Kiop senectus aliquet pretium

redakce

1 komentář

Eva 27. 12. 2017 at 22:47

Bydlíme v paneláku a máme rovněž malou ložnici. Sháním proto inspiraci a rady, co se s tím dá dělat. Na http://homezin.cz/media/20-inspirativnich-napadu-pro-mensi-loznice jsem také narazila na radu, že je dobré pořizovat nábytek světlých barev, které místnost opticky zvětší, používat delší závěsy až na zem, kombinovat světlé a tmavé odstíny na stěnách dle potřeb. Hodně prý pomohou vestavěné skříně a úložný prostor v posteli.

Odpověď

Přidat komentář