BYT

Lustry do obývacího pokoje a lustry do ložnice

Osvětlení interiéru není jen tak a protože v bytě či domě trávíme spoustu času i chvíle odpočinku, je velmi důležité, aby osvětlení bylo příjemné a cítili jsme se v interiéru v pohodě a uvolněně. V dnešní době můžete na trhu vybírat z nepřeberného množství druhů svítidel od designových svítidel až po klasická účelná svítidla, která se dají umístit do každého pokoje v domě. Doplňkem interiéru se dokonce může stát světlo vyvolané pomocí svíček anebo ohně v krbu, které doplňuje celkovou atmosféru, hlavní jsou však centrální svítidla.

 

Centrálnímu osvětlení velí lustry

Centrálními svítidly v interiéru jsou velmi často oblíbené lustry. Lustry dnes mají mnoho podob, provedení a možností volby světelných zdrojů a můžete si vybrat takové, které opravdu zapadne do vašeho interiéru a bude se tam skvěle hodit. Pro pocit jasného světla můžeme volit světelný zdroj v podobě halogenové žárovky. Celkově by však lustry do obývacího pokoje měly posloužit jako příjemný zdroj tlumenějšího světla, které neoslňuje a navozuje odpočinkovou atmosféru, díky doplňkovým svítidlům však lze využít světlo v obýváku i pro účely čtení anebo vykonávání pracovních úkonů u stolu.

 

Obývák musí působit příjemně a pohodově

Vlídně by měl obývák působit i na vaše návštěvy, protože ty jsou do obývacího pokoje vedeny nejčastěji, zajistěte, aby se díky vybavení vašeho bytu či domu a také příjemnému osvětlení cítili skvěle za každé příležitosti. Typické pro umístění lustru je střed pokoje a vypínače k hlavním dveřím vchodu do místnosti. Lustr může v prostoru podporovat soustředěné vnímání a zdůrazňuje zbytek interiéru. Často vídáme lustr do obývacího pokoje umístění nad vysokým například skleněným stolem uprostřed místnosti, čímž zajistíte praktickou část – kdy dobře uvidíte na vykonávanou činnost u stolu i estetickou, protože uprostřed místnosti vypadá lustr vždy nejlépe a jde o léty ověřený fakt.

 

Moderní nebo klasické lustry?

Moderní lustry do ložnice umisťujeme stejně jako lustry do obýváku do středu místnosti. Lustry do ložnice by měly korespondovat se zbytkem interiéru a se zařízením v ložnici. Musí se líbit především lidem, kteří místnost nejčastěji obývají a do ložnice se hodí lustry do ložnice, které neoslňují a mají teplé žluté světlo (můžete volit mezi úspornou variantou žárovky a LED žárovkou). Lustry do ložnice jsou pomyslnou třešničkou na dortu této místnosti a bývají nejvýraznějším prvkem, proto dbejte při výběru svítidla do ložnice na styl i provedení svítidla. V nepřeberném množství kvalitních svítidel si jistě každý vybere lustry, které budou přesně pasovat do interiéru a vykouzlí nejlepší atmosféru ve vašem obydlí.

 

 

Související příspěvky

Ochrana zámkové dlažby

redakce

Nejnovější hit pro zdravé spaní

redakce

Retenční nádrže – chytré řešení pro dešťovou vodu

redakce