BYT

Ložnice pro vaše zdraví a pohodlí

Nejspíš uznáte, že ložnice je hodně důležitá místnost, už jenom proto, že v ní člověk stráví spánkem tak velkou část života. Jejímu zařizování by se tedy měla věnovat dostatečně velká pozornost. Nejde jenom o nábytek, i když ten hraje hlavní roli, ale také o správné doplňky, ať už dekorativní nebo účelové, jako je například matrace.

Hlavní úlohu v ložnici a jejím středem by měla být postel. Ne každý ovšem výběru postele věnuje tolik času a pozornosti, kolik by měl. Nejde pouze o to vybrat postel za rozumné peníze, i když je pochopitelné, že rozpočet si nějaký stanovíte. Přesto je do postele dobré trochu investovat a je potřeba si uvědomit, že jakmile jednou postel koupíte, není to zbytek vašeho života. Stejně jako u matrace. Postel může za čas začít vrzat, matrace se proleží. Je to spotřební zboží, jako dnes už většina věcí. I když tedy do postele, potažmo matrace hodně investujete, nepočítejte s tím, že v tom stejném budete spát už napořád.

Hlavně pokud jde právě o matraci. Jsou postele – ty čalouněné, které jsou vlastně vše v jednom. Za jednu cenu koupíte rám, rošt i matraci. To ale znamená, že když vás matrace někde začne tlačit nebo ji proležíte, jen tak ji nevyměníte. Museli byste koupit celou novou postel. Jistě výhodu mají – jsou to postele s úložným prostorem – spací část lůžka se vyklopí a pod ní lze ledacos skladovat. Když si ale koupíte rám postele – dřevěný, kovový, nebo kombinovaný, který obvykle bývá už i s roštem za jednu cenu a dokoupíte si matraci zvlášť, můžete ji pak v průběhu let měnit, kupovat nové, jakmile jednu proležíte. Proto jsou vhodnější volbou. A konec konců i pod takovou postel můžete naskládat úložné boxy, jenom to nebude vypadat tak úhledně esteticky, protože na ně bude vidět. To se ale dá vyřešit jednoduše nějakým delším přehozem přes postel.

Související příspěvky

Jak zkrášlit zahradu

redakce

Kolekce Witex Color a Witex Color+: Individuální design pro nadstandardní bydlení

redakce

Nové vily na Praze 5 si zaslouží pozornost!

redakce