BYT

Kvalitní spaní

Ortopedicky kvalitní spaní by mělo být složeno z kvalitní matrace – latexové, pěnové nebo sendvičové – a z lamelového roštu.Takto sestavené lůžko nejlépe udržuje páteř ve své přirozené poloze, to znamená při spaní na zádech v jejím fyziologicky správném tvaru a při spaní na boku páteř tvoří přímku.  
Lamelový rošt je vedle matrace druhou ne-li nejdůležitější součástí postele. Kvalitní rošty mají lamely vyrobené z několika vrstev dřeva, a to zajišťuje jejich pružnost. Počet lamel roštu se liší typ od typu roštu, avšakKvalitní rošt z hlediska optimálního rozložení zátěže by měl mít minimálně 28 lamel. Pružné lamely dokáží reagovat na rozložení hmotnosti konkrétních ploch lůžka a tak udržují tělo potažmo páteř ve správné poloze. Kvalitní lůžko by navíc mělo při otáčení těla lehce pružit a minimalizovat tlak mezi tělem a matrací na které ležíme. Vyšší tlak následně nutí člověka často měnit polohy při spaní, což snižuje kvalitu spánku.

Krom správné polohy těla je pro zdravé a komfortní spaní důležite větránímatrace a vodní propustnost postele, neboť ke kůži má přicházet čistý vzduch. Z těchto důvodů je lamelový rošt mnohem vhodnější než pevná a neprodyšná deska. Lamelový rošt můžete z postele pravidelně vyndat a zbavit prachu, je to velmi důležité především pro lidi které trápí alergie a astma.

Lamelové rošty se vyrábí mnoha variantách, od pevných až po luxusní možností polohování v oblasti dolních končetin, zad i hlavy. Absolutní komfort zaručují motorové polohovací rošty s dálkovým ovládáním.

www.matrace-polstare.cz

Související příspěvky

SAPHO v Příbrami

redakce

Jak účinně ochránit dřevostavbu proti nepříznivým vlivům počasí.

redakce

Maren casin hakin

redakce