BYT

Koupelnový nábytek od Finecase bude dominantou vaší domácnosti

Koupelna je důležitá součást domova, kde provádíme osobní hygienu a zkrášlujeme se. Avšak mnozí z nás vnímají koupelnu jako útočiště, kde si mohou odpočinout a načerpat dostatek energie. Není nad to, když si večer napustíme vanu horké vody nebo se ve sprchovém koutě vysprchujeme a odpočineme si. Aby však koupelna byla dle našich představ, je potřeba zvolit správné vybavení a zabránit tak kupícímu se nepořádku kolem nás. Ten vás může rozptylovat a ničit příjemný odpočinek. Mimo sprchového koutu nebo vany, bude také velmi důležitý koupelnový nábytek.

Před koupí nábytku

Pokud stavíte dům, před rozhodováním se nád koupí nábytku, bude důležité vědět, kde bude umístěná sanitární technika, elektřina, voda a tak dále. Pokud tyto aspekty znáte, změřte celý prostor a vybírejte. Rozhodující taktéž bude materiál, ze kterého bude nábytek vyrobený. Za každou cenu nekupujte levné kousky, které se ihned vlhkostí rozlepí. Popřemýšlejte také nad tím, jaký materiál byl použit na stěny. Máte sádrokarton nebo zděnou zeď? Od toho se musí odvíjet váha závěsných skříněk.

Skříňky do koupelny

Mezi základní vypabavení by měla patřit skříňka, kam umístíte své hygienické potřeby nebo ručníky. Tu lze umístit na zem nebo ji pověsit nad umyvadlo. Dále pak jistě zrcadlo a v případě menší koupelny nebo tehdy, pokud máte mnoho potřeb, také koupelnový regál nad pračku.

Jestliže vám někde mezi vanou a pračkou nebo vanou a umyvadlem vznikl prostor, ale pouze úzký prostor, vyplňte jej vysokou a úzkou skříňkou – je ideální na ručníky nebo žínky. A co se týče skříňky nad umyvadlo, zvolte takovou, která se vám líbí a neomezuje vás v prostoru. Co je určitě praktické, tak je osvětlení zrcadla.

Skříňka pod umyvadlo je jistě skvělá volba a zajistí další úložný prostor. Volte ji však tehdy, pokud vám nezastaví mnoho podlahového prostoru. Doporučujeme volit skříňku s uzavřenými dvířky, tak koupelna bude vypadat mnohem útulněji.

Související příspěvky

Jak získat v ložnici více místa?

redakce

Pusťte podzim do svých ložnic a nechte je rozzářit barvami přírody

redakce

Spěte sladce v „Píseckých lůžkovinách“

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.