BYT

Kolekce Witex Color a Witex Color+: Individuální design pro nadstandardní bydlení

Kvalitní laminátové podlahy patří mezi věrohodné imitátory přírodních i umělých materiálů, nabízejí tradiční i méně obvyklé až atypické dekory. A právě dvě zajímavé kolekce se zcela individuálním designem postupně představili designéři německého výrobce laminátových krytin Witex. První z kolekcí, Witex Color s pěti jednobarevnými dekory, nabízí dva druhy provedení: extravagantní vysoký lesk anebo decentní mat. Druhá zmiňovaná, kolekce Witex Color+ se šesti jedno- i různobarevnými dekory, kombinuje působivý vysoký lesk s ještě odolnějším povrchem a je proto zcela vhodná i pro komerční použití. Obě kolekce s netradičním designem evokují dojem dlažby a přinášejí vysokou kvalitu, jedinečnost a modernost. Barevné kolekce Witex Color a Witex Color+ otevírají dveře nejnovějším designérským a interiérovým stylům. Kromě designu vynikají i speciálními technologiemi použitými při výrobě, díky nimž jsou krytiny odolné a stabilní. Výrobce dokonce u obou kolekcí garantuje celoživotní záruku na spojovací systém a stabilitu produktu. Krytiny od Witexu na český trh výhradně dováží společnost Kratochvíl parket profi, která je dodává svým obchodním partnerů a do prodejen specializované maloobchodní sítě s podlahovými krytinami 1 FLOOR.

 

Witex Color

– dekory White, Black, Umbra Grey, Ruby Red, Sapphire Blue


Spojením klasické jednobarevnosti s decentně matným anebo naopak vysoce lesklým povrchem vznikla kolekce Witex Color – kolekce s neobyčejným vzhledem i netradičním procesem výroby. Kolekce zahrnuje pět jednobarevných dekorů s výraznými odstíny bílé, černé, temně šedé, rubínově červené a safírově modré. Ke každému ze zmiňovaných odstínů výrobce nabízí zcela matný anebo luxusní vysoce lesklý povrch. Obvodové hrany jednotlivých desek o rozměrech 823 x 329 mm jsou navíc zvýrazněny mikrovláknem a jemným zkosením, čímž krytina získává na prostornosti a harmoničnosti. Tloušťka lamel je 8 mm.

Díky speciální technologii vytvrzení povrchu pomocí elektronového paprsku je krytina, navzdory svému lesku i matu, obzvláště odolná proti poškrábání, oděru i vůči skvrnám. Kolekce je vybavena spolehlivým a osvědčeným instalačním zámkovým systémem LocTec – Unilin® a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Třída zátěže 23 pro soukromé prostory krytinu předurčuje pro použití v podstatě ve všech obytných prostorech: na chodbě, v ložnici, v obýváku i v pracovně. Laminátovou krytinu Witex Color lze umístit i do vlhčích prostor kuchyní a koupelen, neboť disponuje voděodolnou nosnou deskou s Aqua-Protect® ochranou, zabraňující případnému nabobtnání podlahy, a hranami impregnovanými proti vlhkosti. Provedení v matu se třídou zátěže 32 pro komerční prostory je možné umístit i do středně zatěžovaných prostor kanceláří, butiků či kaváren. Provedení lesk nabízí o stupeň nižší třídu zátěže, proto ji výrobce doporučuje spíše do méně zatěžovaných komerčních prostor.

 

Pořad Jak se staví sen

Dva dekory z kolekce Witex Color byly vybrány designéry pořadu Jak se staví sen na TV Prima. V díle vysílaném 11. 9. byl dekor Ruby Red v provedení lesk vkusně zkombinován s dřevěnou vícevrstvou dubovou krytinou Kährs (kolekce Linnea Dwell). Do dalšího dílu, vysílaného 18. 9., pak designéři zvolili dekor White v provedení mat.

Witex Color+

– dekory Deep Night, Monochrom, Ferrum, Sunset, Ice, Reed


V návaznosti na kolekci Witex Color byla vyvinuta prémiová kolekce Witex Color+, která vyniká designem vysokého lesku a především extrémní odolností. Kolekce nabízí celkem šest dekorů, jednobarevný černý odstín Deep Night, chromový Monochrom,  temně červánkový Sunset a ledově bílý Ice, dále pak dekor inspirovaný strukturou železa Ferrum a proužkovaný šedobílý Reed. Jednotlivé lamely jsou vyráběny v XXL-formátu 1488 x 293 mm s tloušťkou 11,4 mm.

Inovovaný technologický postup výroby krytině dává zelenou pro použití i v extrémně zatěžovaných komerčních prostorech. Dekorativní papír na povrchu chrání 1 mm silná a velmi odolná vrstva X-Protect®, která představuje několik pryskyřičných vrstev slisovaných k sobě za působení vysokého tlaku (vysokotlaký laminát HPL). Tento speciální povrch umožňuje i mechanické čištění krytiny. Krytina je, stejně jako Witex Color, opatřena voděodolnou nosnou deskou Aqua-Protect®, zámkovým systémem LocTec – Unilin® a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Třída zátěže 23/33 zaručuje bezproblémovou pokládku krytiny v těch nejvíce zatěžovaných prostorech soukromého i komerčního charakteru.

 

Doplňující technické informace ke kolekcím:

Witex Color

Vrchní vrstva: Dekorativní papír chráněný a impregnovaný vrstvou akrylové pryskyřice (v provedení mat s přidáním minerálu korund, v provedení lesk bez minerálu korund). Povrch je vytvrzen elektronovými paprsky**.

Nosná deska: Aqua-Protect® – ochrana proti působení vlhkosti a vody na krytině, zabraňuje narušení povrchu a nabobtnání krytiny

Odolnost vůči oděru: Provedení mat AC4 dle EN 13329, Povedení lesk WR3 dle EN 14354

Záruka (odolnost vůči oděru, působení UV záření a vzniku skvrn): soukromé prostory – provedení mat 25 let, provedení lesk 15 let, komerční prostory 5 let

Záruka (spojovací systém a stabilita produktu) – celoživotní

Kompatibilita s akustickými systémy Witex Sound-Protect – podložky pro dokonalou akustiku v místnosti (chrání před klapotem a kročejovým hlukem)

**Zpevnění elektronovým paprskem je podobné jako zpevnění laserovým paprskem. Tepelným zdrojem je zde paprsek elektronů s vysokou energií. S paprskem se manipuluje pomocí elektromagnetických cívek. Tento proces může být vysoce automatizovaný, nicméně je nutné jej provádět ve vakuových podmínkách, protože elektronové paprsky se lehce rozptylují ve vzduchu.

Witex Color+

Vrchní vrstva: Dekorativní papír chráněný speciální povrchovou úpravou X-Protect® – několik pryskyřičných listů slisovaných k sobě za působení vysokého tlaku,  vytvoří se tak homogenní  a velmi odolná 1 mm silná vrstva vysokotlakého laminátu HPL

Nosná deska: Aqua-Protect® – ochrana proti působení vlhkosti a vody na krytině, zabraňuje narušení povrchu a nabobtnání krytiny

Spodní vrstva: protitah zajišťující 1 mm silná vrstva HPL

Odolnost vůči oděru: vysoká hodnota AC5 dle EN 13329

Záruka (odolnost vůči oděru, působení UV záření a vzniku skvrn): soukromé prostory – celoživotní, komerční prostory – 10 let

Záruka (spojovací systém a stabilita produktu) – celoživotní

Kompatibilita s akustickými systémy Witex Sound-Protect – podložky pro dokonalou akustiku v místnosti (chrání před klapotem a kročejovým hlukem)

Informace o prodejních místech a cenách:

Krytiny obou kolekcí jsou k dostání u obchodních partnerů společnosti Kratochvíl parket profi a v prodejnách specializované maloobchodní sítě s podlahovými krytinami 1 FLOOR za maloobchodní cenu od 1.092,- Kč za 1 m2 včetně 20% DPH. Více informací naleznete na www.kpp.cz a www.1floor.eu.

Take-back ca.re program

Společnost Witex nabízí, jako vůbec první výrobce laminátových krytin ve svém oboru, na obě kolekce nadčasový program take-back ca.re. Při výměně alespoň 10 let opotřebované laminátové podlahy od Witexu za novou mohou zákazníci starou krytinu vrátit prodejci a na nový nákup obdrží 10% slevu. Starou krytinu výrobce ekologicky recykluje.

 


www.kpp.cz

 


Související příspěvky

Ekonomické stavby již jen nízkoenergeticky

redakce

Vybíráme sedačku

redakce

Jak vybavit pokoj malého fotbalisty?

redakce