BYT

Kdy je nejlepší čas na prodej nemovitosti v Plzni?

Chcete-li prodat svoji nemovitost, začněte s inzercí ve vhodnou dobu. Díky tomu se vaše šance na hladký průběh prodeje a rychlé nalezení zájemce značně zvýší. Které měsíce a proč jsou nejlepší na prodej nemovitostí v Plzni? A jak na efektivní prodej? Dozvíte se v následujícím článku

 

Jaké měsíce jsou nejlepší na prodej nemovitosti?

Některé měsíce v roce patří mezi silnější a některé mezi slabší v oblasti realitního trhu. Jaké období je tedy vhodné pro inzerci? Odborníci tvrdí, že nejlepší čas, kdy prodávat nemovitost jsou duben a květen a dále konec srpna, září a říjen. Tedy právě nyní je jedno z nejideálnějších období na prodej nemovitosti v Plzni.

 

Co ovlivňuje prodej nemovitosti?

Proč jsou právě tyto měsíce oblíbené v oblasti realitního trhu? Odborníci na reality uvádějí, že lidé se tak nějak se “vidí” v novém s přicházejícím ročním obdobím, kdy všechno ve svém životě mění. To bývá nejčastěji v jarních měsících, kdy se řada z nás věnuje jarním úklidům a novým začátkům a dále také po skončení prázdnin. V těchto obdobích se lidé častěji začínají poohlížet po novém bydlení.

I další vlivy mají svůj podíl na stanovení ideální doby inzerce nemovitosti. Patří do nich:

  • roční období
  • míra nezaměstnanosti
  • pohyb úrokových sazeb hypoték

Průzkumy informací z katastru nemovitostí z velkých měst, do kterých patří i Plzeň, ukázaly, že nejvíce kupních smluv podaných na katastr je každoročně v červnu a prosinci. Což odpovídá tomu, že zhruba jeden až dva měsíce předtím se podepisují rezervační smlouvy na nemovitosti.

 

Kdy se prodeji nemovitosti vyhnout?

Někteří specialisté tvrdí, že jediné období, kterému byste se měli vyhnout jsou Vánoce. Jiní zase tvrdí, že s prodejem nemovitosti nemusíte taktizovat vůbec a prodej bytů, domů nebo pozemků není třeba odkládat. Jistotou však zůstává, že na rychlost prodeje mají opravdu klíčový vliv dva faktory:

  1. Cena nemovitosti
  2. Prezentace v inzerátu

 

Jak na prodej nemovitosti v Plzni?

Jaký je váš hlavní cíl, jakožto prodávajícího? Chcete prodat rychle, nebo upřednostňujete výši zisku? Cena za nemovitost hraje opravdu důležitou roli a správné nacenění není tak jednoduché, jak se může zdát.

Nestačí pouze zkontrolovat na internetu, jak se pohybují ceny podobných objektů. Na internetu často najdete předražené a neprodejné nabídky, které zde “leží”, protože správně naceněná nemovitost bývá prodána do jednoho až tří měsíců. S oceněním nemovitosti v Plzni vám může pomoci místní realitní kancelář Pubec.

Dalším důležitým faktorem, ovlivňujícím kvalitu a rychlost prodeje, je prezentace nemovitosti. Může to znít zvláštně, ale vše začíná úklidem. Zájemci si rádi představují sebe v daném bytě, nebo domě. Proto odstraňte osobní věci, oblečení i fotografie.

Inzerát s kvalitními fotografiemi zaujme mnohem více lidí sledujících nabídku na internetu. Proto neváhejte a oslovte realitního makléře z kanceláře Pubec, který vám pomůže s profesionální prezentací nemovitosti. Díky možnostem realitní kanceláře se vaše nabídka také dostane na více webů a serverů určených k prodeji realit a tím i k potenciálnímu zájemci. Nebudete se muset starat ani prohlídky vašeho domu, chaty nebo bytu a stejně tak právní záležitosti nechte na odbornících ze společnosti Pubec. Zkrátka a dobře, ušetříte mnoho starostí a času navíc. A to zní skvěle, že?

Související příspěvky

Že jsou nové byty cenově nedostupné? Jak se to vezme

redakce

Moderní ratanové výrobky za akční vánoční ceny

redakce

Malování bytu nemusí být noční můrou

redakce