Search

Kde koupit postel z masivního dřeva?

Vybíráte novou postel? Pokud chcete kvalitu, ne provizorní řešení, se kterým za pár let nebudete spokojení, vsaďte na poctivou postel z masivu. Dřevo je pro tento účel nejvhodnějším materiálem a takové lůžko vám vydrží několik desítek let. Samozřejmostí je i kvalitní rošt a matrace pro 100% spokojenost.

 

Srovnejte dostatek nabídek

Nemáte v okolí prodejnu s dřevěným nábytkem ani ochotného truhláře, který by vám postel v krátké době a za rozumnou cenu vytvořil? Pak se nebojte nakoupit přes internet. Ano, i masivní postele zde jdou spolehlivě koupit, musíte ale zvolit ověřený a kvalitní obchod, v čemž vám pomůže například srovnávač nabídek a obchodů Heuréka. Určitě se vyplatí dát si tu práci a čas, abyste nakoupili dobře. U výrobku by neměl chybět podrobný popis produktu a jeho parametrů včetně detailních fotografií, abyste si udělali správný obrázek a nekupovali „zajíce v pytli“.

manzelska-postel-s-uloznym-prostorem-bocni-vyklop-lada-160x200-180x200

Měkčí nebo tvrdé dřevo?

Levnější variantou jsou masivní postele z měkčího dřeva, jako je borovice nebo smrk. Je to možnost, jak získat dřevěnou postel, určitě lepší než dřevotříska, pokud ale můžete, raději si připlaťte a domů přivezte postel z bukového nebo dubového dřeva, které je tvrdé, odolné vůči poškození a má delší životnost. V takovém lůžku se vám bude i lépe spát.

 

Praktičnost versus design

Postele z masivu vybíráme nejen podle materiálu a ceny, ale samozřejmě i podle jejich dalších vlastností. Velikost postele je základním parametrem, vyrábějí se jednolůžka, klasická dvoulůžka, ale i úspornější rozměry 140 x 200 nebo postele pro „dlouhány“. Vzhled dotváří řešení čela postele, nohou, roštu, a to, zda je vybavena úložným prostorem nebo má vyklápěcí rošt. Existují postele spíše designové, a pak modely více praktické.

zvysena-postel-s-uloznym-prostorem-valencia-senior-160x200-180x200-masiv-buk-bila

Potřebujete úložný prostor?

Do menších bytů budou určitě vhodnější postele s úložným prostorem. Integrovaný box pod lůžkem je jednou z variant, přistupuje se k němu bočně vyklápěcími rošty nebo vyklápěním směrem z čela. Jednodušší konstrukce zahrnují zásuvky pod postel. To, jaký přístup pod postel zvolíte, záleží na uspořádání vaší ložnice i na osobních preferencích.

K ověřeným prodejcům dřevěných postelí z masivu na internetu patří například firmy INTENA Nábytek a Bezvapostele.cz, u kterých se nemusíte bát vybrat si vysněnou masivní postel a další nábytek. Mají skvělé reference a krátké dodací lhůty.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *