BYT

Jímky, žumpy, septiky

Potřebujete zajistit likvidaci splaškových a odpadních vod z rodinných domů, chat a chalup, technologických odpadních vod z výroby nebo zadržet čisté dešťové vody k dalšímu využití? Pak vsaďte na zajímavé a chytré produkty ze sklolaminátu a plastu firmy MIROSEP s.r.o.

Sklolaminátové jímky neboli žumpy jsou podzemní bezodtoké vodotěsné nádrže sloužící k akumulaci splaškových vod u rodinných domů a rekreačních objektů. Jejich obsah je nutné pravidelně vyvážet, lze je použít na místech bez veřejné kanalizace a bez možnosti vypouštět předčištěné odpadní vody do vodního toku nebo je zasakovat na pozemku.

Sklolaminátové septiky (většinou 2 až 3 – komorové průtočné usazovací jímky) slouží k mechanicko-biologickému čištění odpadních vod z jednotlivých nemovitostí. Vody pak je možné vypouštět do povrchových vodních toků (potoky, řeky) nebo vsakováním do podzemních vod.

Účinnost septiků zvyšuje přidávání přípravků s takzvanými přátelskými bakteriemi. Septiky fungují bez elektrické energie, náklady na jejich provoz jsou minimální. Jednou do roka je pouze nutné vyvézt kal usazený na dně.

Jímky na dešťovou vodu

Mezi nové trendy patří hospodaření s dešťovými vodami a jejich využití. Nejvíce vody se zachytí na střeše a na zpevněných plochách kolem rodinných domů. Nepodaří-li se je odvést do potoka nebo do kanalizace a pozemek neposkytuje vhodné podmínky pro zasakování, hrozí podmáčení nemovitosti. Přitom využívání dešťových vod je výhodné a hlavně ekonomické, lze jimi nahradit až polovinu spotřeby stále dražší pitné vody, kterou zbytečně využíváme například na zalévání, mytí, splachování, praní a úklid. K akumulaci dešťových vod jsou ideální podzemní nádrže, kde je i v letních měsících možné udržovat relativně nízkou teplotu pod 16˚C, takže se v nich nemnoží bakterie.

Veškeré sklolaminátové jímky firmy Mirosep mají válcový tvar, jenž jim umožňuje lépe odolávat tlakům okolní zeminy a podzemní vody.

Díky samonosné konstrukci je není nutné obetonovávat.

Jímky a septiky včetně dopravy a usazení lze objednat u firmy

 

MIROSEP s.r.o. – Petrovice 55
Provozovna: Obecnice okres Příbram
E-mail: info@mirosep.cz
Tel.: 731 730 713

 


www.jimky-zumpy.cz –  www.mirosep.cz


 

Související příspěvky

Buďte v roce 2013 v plné síle!

redakce

Kombinovaná sauna: finská sauna a infrasauna v jednom

redakce

Kvalitní granitový dřez je ideální pracovní plocha.

redakce

1 komentář

Patrik 1. 2. 2017 at 10:13

Dobrý den,
Prosím o přiřazení našeho nového e-shopu na adrese http://www.jimky-septiky.cz/ , který se snažíme celkově zlepšovat a lidé mohou snadněji nakupovat, děkuji.

Diskuze je uzavřena.