Koberec je nedílnou součástí interiérů. Je škoda, že mnoho lidí se mu vyhýbá, protože dokáže celý prostor dokonale zútulnit. Když už nechceme koberec přes celou podlahu, můžeme si dopřát jen designový kusový model.
Existuje nespočet druhů těchto nádherných podlahových krytin. Koberce dělíme podle materiálu, techniky výroby, druhu podkladu i obchodního třídění.
Přírodní vlákna versus syntetika
Prodejci nabízejí metrážové i kusové koberce z přírodních materiálů anebo syntetických vláken. Z přírodních složek lze jmenovat hedvábí, bavlnu, sisal, mořskou trávu, vlnu. Mezi syntetické druhy patří polyamid, polypropylen, akryl, polyester. Mohou být tkané i všívané. Pak už záleží na tom, zda požadujeme kusovky, či koberce metráž do bytu, kanceláře či na chodbu.
Design hraje prim
Do bytu padnou jako ulité koberce, které nepodléhají vyšší třídě opotřebení. Dětský pokoj, ložnice i obývák mohou být opatřeny kobercem v metráži i kusovým modelem. Zde rozhoduje vkus každého člověka. V tomto ohledu jsou vhodné kousky smyčkové i se střiženým vlasem. Kusové koberce je možné koupit jako obdélníky, čtverce, osmiúhelníky, nebo kruhy. Nejčastěji se pokládají na podlahy obývacích pokojů, pracoven a kuchyní. Do království nejmenších členů rodiny se hodí dětský koberec kusový s pohádkovými motivy i celoplošný tepich s moderními designy.
Komerční prostory budou s koberci útulnější
Kancelářské prostory, chodby, hotely, úřady si zaslouží také komfortní vzhled, a proto do nich patří zátěžové koberce v metráži. Je nutné myslet na to, že je prostor hojně frekventovaný a nespokojí se s ledasčím. Zátěžové koberce mají skvělou odolnost proti oděru při chůzi a posunování koleček na kancelářských židlích. Pyšní se dlouhou životností a snadnou údržbou.