BYT

Jak získat v ložnici více místa?

V každém novém bytě nebo domě, kam se nastěhujeme, se nám zdá, že úložných prostor máme opravdu dostatek. Stačí ale jen několik měsíců a zjišťujeme, že opak je pravdou a je potřeba navýšit kapacitu. Jak získat další úložné prostory v ložnici?

Stálý problém s úložným prostorem

Boj s nedostatkem místa je ve většině domácností stejný jako boj s pověstnými větrnými mlýny. I když se nám povede roztřídit věci, které nepoužíváme a získat trochu prostoru, hned se najdou věci, které ho zaplní. Oblečení, výbava pro naše koníčky a zájmy, ložní prádlo, náhradní peřiny a deky, stany a spacáky, sportovní vybavení a mnoho dalších věcí zkrátka potřebuje dostatek úložných prostor. Často tak využíváme i místo v ložnici, kam umisťujeme kromě postele a nočních stolků také vestavěné nebo šatní skříně. Ložnice ale bývá primárně místem, kde odpočíváme a spíme často, ale zastává také funkci skladů a šatníku. Mívá však také dost omezené prostorové dispozice a umístění další skříně nebo regálu není žádoucí.

Chytrá řešení do ložnice

Stále bychom měli mít na mysli, že ložnice je především určená k relaxaci a měli bychom se v ní cítit dobře. Pokoj, který je od podlahy ke stropu zaskládaný krabicemi, v nás však útulný dojem rozhodně nevyvolá. Řešením jsou postele s úložným prostorem, protože efektivně využívají volné místo pod postelí a šetří tak prostor ve zbytku místnosti. Vyrábí se v mnoha provedeních a rozměrech, takže si můžeme vybrat přesně podle svých požadavků a potřeb interiéru. Pomoci se zvýšením kapacity úložných prostor mohou také zásuvné kontejnery pod postel, zvlášť pokud tu svou nechceme měnit a spí se nám na ní dobře. Využijeme tak místo pod ní, věci budou v kontejneru chráněné před prachem a zároveň uklizené. Musíme však mít na paměti, že vysunovací šuplíky se vytahují po zemi ven, a proto je potřeba mít dostatek místa kolem postele.

Ideální je jednou za půl roku probrat věci, které doma máme právě v úložných prostorech, zkontrolovat jejich stav a popřemýšlet, zda je využijeme, nebo nám jen zabírají místo. To se týká především menších velikostí, oblečení a také starších sportovních potřeb.

Související příspěvky

Kombinovaná sauna: finská sauna a infrasauna v jednom

redakce

Jak zkrášlit zahradu

redakce

Návrhy a realizace interiérů dle zásad Feng-Shui

redakce