Search

Jak vypadají luxusní byty

Bydlení je jednou z oblastí, do nichž se vyplatí investovat vyšší částku. Na byt či dům si klidně půjčte, i kdybyste se měli zadlužit na několik dalších let či desetiletí. Místo, kde žijete, má totiž značný vliv na kvalitu celého vašeho života. V prostorném prosvětleném domě s vlastní terasou či bazénem by se vám určitě bydlelo hezky. A co vlastně by měl člověk od luxusního bytu očekávat?

Zejména v hlavním městě je výběr luxusního bydlení opravdu bohatý. Lidé mají hodně zájem o prodej bytů Praha 6, bydlení v Praze 10 či byty v Praze 3. Nové moderní budovy však rostou po celém městě a stejně tak se i rekonstruuje. Trh s nemovitostmi je bohatý a nemovitostí vysokého standardu je na něm dost. Pojďte se trochu inspirovat, co všechno v luxusních bytech najdete.

 

Vše začíná nemovitostí

Už podle toho, v jaké nemovitosti se byt nachází, si o něm uděláte obrázek. Někdo si potrpí na moderní architekturu, jiné zaujmou spíš starší budovy – třeba v městském funkcionalistickém stylu. A nelekejte se, i domy z minulého století mohou splňovat všechny požadavky moderního člověka. Bývají rekonstruovány tak, aby zachovaly původní tvář a zároveň nabídly vymoženosti současné doby.

 

Plocha a orientace bytu

Co naplat, čím větší, tím lepší. Ve velkých, vzdušných a prosvětlených místnostech se žije krásně. Pokud je z oken navíc krásný výhled, máte vyhráno. A ještě byste měli zkoumat orientaci bytu. Někomu možná vyhovuje, když ho budí sluníčko, nicméně jasnou výhrou je západně orientované bydlení. Celé odpoledne budete mít v bytě teplo a večer si užijete krásné západy slunce. A pokud nevíte, pro co se vlastně rozhodnout, berte byt s orientací na jihovýchod a severozápad. Dostanete vše v jednom.

 

Vybavení nejen pěkné na pohled

Mnohdy bývají byty aspoň částečně vybavené, případně je možnost si odkoupit stávající vybavení. Určitě ji zvažte, pokud se vám interiér zamlouvá. Zajímejte se ale o to, odkud vybavení a nábytek pocházejí. Hezký vzhled totiž automaticky nemusí znamenat vysokou kvalitu.

 

Prostorná terasa

Terasy patří k nejvyhledávanějším požadavkům zájemců o luxusní bydlení. A aby také ne! V létě vám o pěkný kousek zvětší obytný prostor. Získáte místo, kde se dá posedět s přáteli, grilovat, večeřet, snídat, ležet a číst si knížku nebo se jen tak dívat na svět kolem vás. A třeba v takové Praze je vždycky na co se dívat, ať už si vyberte k bydlení jakoukoliv lokalitu.

 

Garážové stání

K bytu by měla náležet i garáž nebo aspoň stání na auto. Moderní domy mívají svá podzemní parkoviště. Dávejte si ovšem dobrý pozor, zda je garážové stání v ceně, nebo za něj budete muset ještě připlácet. Na škodu nejsou také sklepní prostory.

Byty, které tohle všechno splňují, existují. A není jich zrovna málo. Příkladem může být mezonetový byt 3+kk v pražských Dejvicích o rozloze 133,7 m2. Má nádhernou terasu, sklepní kóji a stání v podzemním parkovišti. Orientován je na jihovýchod a severozápad, vybaven je stylovým nábytkem, který je možné odkoupit. Mrkněte se na něj a na další byty v Praze 6 – třeba jen pro inspiraci. Spoustu krásného bydlení najdete zde: https://www.psn.cz/nemovitosti/tag/prodej-bytu-praha-6.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *