BYT

Jak vybrat správný design podlahy? Rozhodně se nebojte experimentovat!

Untitled document

Uvažujete o výměně podlahy a máte vysoké požadavky na její design a praktičnost? Přemýšlíte nad tím, jak vhodně sladit barvu podlahy s ostatním vybavením bytu? Hledáte trendy a novinky na trhu podlahových krytin? Oslovili jsme odbornice z oblasti designu a architektury – Ing. arch. Kamilu Douděrovou a Ing. arch. Lucii Eibensteinerovou…

„Při řešení podlahy se nejčastěji setkávám s požadavkem na snadnou údržbu a co nejpřirozenější vzhled. V tomto ohledu mohu doporučit vinylové podlahy, své bohaté zkušenosti mám se značkou Thermofix. Jestli jste někdy pochybovali u vinylových podlah o odolnosti a věrohodnosti imitace přírodního materiálu, pak věřte, že dřevěnou podlahu od Thermofixu nemáte šanci rozeznat pouhým zrakem. Budete si na ni muset sáhnout a ani tak si nebudete dokonale jistí, že to není dřevo. Nebojte se tedy experimentovat,“ doporučuje Ing. arch. Kamila Douděrová.

Elegance – Platan

Jak tedy vybrat správný design podlah a vhodně ho sladit s ostatním vybavením interiéru? Jaké dekory podlahových krytin jsou vhodné do velkých nebo naopak do malých místností? Co je skutečně trendy?

Nejmodernějším trendem jsou nyní šedé dekory podlah, které dodávají prostoru skutečně moderní styl. Šedé podlahy totiž vyzařují klid a eleganci. Šedý vzor podlahy je vhodné kombinovat například s teplými tóny nábytku či dekorací. U vinylové podlahy Thermofix si dokonce můžete vybrat z široké škály šedých vzorů, jako je například vzor Platan, Dub bělený nebo Borovice sibiřšká. Pokud si chcete pořídit podlahu do menších místností, je vhodné použít béžové či žluté odstíny podlahové krytiny. Interiér totiž osvětlí a dodají mu optimismus. Vše bude působit prostornějším a slunečnějším dojmem. V případě Thermofixu je pro tento případ doporučován např. Buk lesní či Hruška světlá.

Elegance – Hruška tmavá

I červené a oranžové odstíny podlahy působí v interiéru velmi harmonickým dojmem. Celkovou příjemnou atmosféru dotvoří zejména s tmavším moderním nábytkem (např. Thermofix – Hruška tmavá, Tis červený, Divoká třešeň, Borovice červená). Hnědý dekor podlahy potom navodí ve vaší domácnosti pocit bezpečí a propojení s přírodou. Tmavší hnědé vzory podlahové krytiny působí lépe v prostornějších místnostech (např. Thermofix Ořech vlašský, Farmářské dřevo, Jasan tmavý, Dub tmavý). Světle béžová až bílé vzory na podlahové krytině například evokují pocit čistoty a velmi moderního prostoru. Světlé vzory navíc přinesou do pokoje světlo a prostornost a je možné je kombinovat s nábytkem všech barev. Z kolekce Thermofix Rustikal to je Borovice bílá, z kolekce Elegance např. Habr bílý.

Rustikal – Jasan tmavý

Při stavbě či rekonstrukci domu nebo bytu tedy můžete vyzkoušet vinylové podlahy Thermofix v elegantním designu. Tyto podlahy mají kromě atraktivního designu i tu výhodu, že se snadno udržují v čistotě, jsou příjemné na chůzi, vysoce odolné proti opotřebení, vhodné do jakéhokoliv interiéru. Podlahové krytiny Thermofix jsou nabízeny v moderním designu, dokonale imitujícím přírodní materiály – dřevo (kolekce Elegance a Rustikal) nebo kámen (kolekce Stone). Kolekci Elegance doporučuje i Ing. arch. Lucie Eibensteinerová: „Slovo Elegance dobře definuje vzhled této zajímavé kolekce. S vinylem mám jako bytová designérka velmi dobré zkušenosti. Pro dnešní náročný životní styl je ideálním řešením. Vzory kolekce Elegance jsou kultivované, prostoupí byt od podlahy příjemným vizuálním dojmem a dotvoří stylový charakter interiéru.“

Navíc je pro vás nyní připravena zábavná soutěž na facebooku, kde můžete vyhrát tablet nebo populární nafukovací hračky od Fatry. Staňte se fanoušky Fatry a kromě užitečných informací se i dobře bavte!

Více informací naleznete na www.fatrafloor.cz

Související příspěvky

Kvalitní mytí oken

redakce

Chcete bydlet v Praze? Situace nebyla nikdy jednodušší!

redakce

Chcete-li něco vědět o sexu, zeptejte se Carrie Bradshawé!

redakce