BYT

Jak vybrat obývací stěnu

Untitled document

Obývací stěna je nejčastějším a optimálním řešením pro obývací pokoje, ať již v domě či bytě, pro rodinu s dětmi, mladý pár či městské singles.

Obývací stěny

Obývací stěny jsou především bytovým doplňkem. Mohou sloužit praktickým účelům, jako je vytvoření úložných prostor (knihoven, regálu a poliček, prostor pro TV atd.) i k méně tradičním. Jak by se vám líbil vestavěný bar či vitrína pro uložení sportovních trofejí?

Design obývací stěny by měl podléhat celkovému bytovému designu, nikoliv naopak. V případě, že se chcete od obývací stěny „odrazit“ a postupně obměnit celý byt, měli byste uvážit, zda jsou na trhu vhodné doplňky. Ujasnit si jejich cenovou dostupnost a zjistit, zda jsou součástí nabídky daného prodejce.

Dlouhodobá masívní poptávka příznivě ovlivňuje cenu i dostupnost obývacích stěn, jejichž nabídka je čím dál tím pestřejší.

Obývací sestavy

Celé obývací sestavy volí nejčastěji zákazníci, kteří neholdují klasickému vzhledu obývacích stěn nebo mají vlastní představu o originálním řešení jejich obývacího pokoje.

… a jejich výběr

Při výběru obývací stěny je vždy třeba uvažovat v několika rovinách.

  • Design

Nikdy není na škodu konzultovat výběr designu s odborníkem. Zkušený bytový designér vám poradí, jak si celá sestava „sedne“ se zbytkem bytu, navrhne vhodné osvětlení a doporučí ostatní doplňky.

  • Materiál

Volba materiálu je důležitá vzhledem k ceně sestavy a náročnosti materiálu na údržbu a odolnost proti poškrábání.

  • Variabilita

Některé stěny se dají libovolně přeskládat a umožňují tak v průběhu času svěží změnu designu.

  • Kombinovatelnost s dalším bytovým vybavením

Nikdy nevíte, kdy se rozhodnete např. propojit jídelnu s obývákem apod. nebo zda nebude třeba přikoupit nějakou komodu apod.

Související příspěvky

Nejsme kaskadéři, ale úklidová firma, co se nebojí výšek

redakce

Krása přírodního kamene

redakce

Poki ruti mase senectus aliquet pretium

redakce