BYT

Jak vybrat obývací stěnu

Untitled document

Obývací stěna je nejčastějším a optimálním řešením pro obývací pokoje, ať již v domě či bytě, pro rodinu s dětmi, mladý pár či městské singles.

Obývací stěny

Obývací stěny jsou především bytovým doplňkem. Mohou sloužit praktickým účelům, jako je vytvoření úložných prostor (knihoven, regálu a poliček, prostor pro TV atd.) i k méně tradičním. Jak by se vám líbil vestavěný bar či vitrína pro uložení sportovních trofejí?

Design obývací stěny by měl podléhat celkovému bytovému designu, nikoliv naopak. V případě, že se chcete od obývací stěny „odrazit“ a postupně obměnit celý byt, měli byste uvážit, zda jsou na trhu vhodné doplňky. Ujasnit si jejich cenovou dostupnost a zjistit, zda jsou součástí nabídky daného prodejce.

Dlouhodobá masívní poptávka příznivě ovlivňuje cenu i dostupnost obývacích stěn, jejichž nabídka je čím dál tím pestřejší.

Obývací sestavy

Celé obývací sestavy volí nejčastěji zákazníci, kteří neholdují klasickému vzhledu obývacích stěn nebo mají vlastní představu o originálním řešení jejich obývacího pokoje.

… a jejich výběr

Při výběru obývací stěny je vždy třeba uvažovat v několika rovinách.

  • Design

Nikdy není na škodu konzultovat výběr designu s odborníkem. Zkušený bytový designér vám poradí, jak si celá sestava „sedne“ se zbytkem bytu, navrhne vhodné osvětlení a doporučí ostatní doplňky.

  • Materiál

Volba materiálu je důležitá vzhledem k ceně sestavy a náročnosti materiálu na údržbu a odolnost proti poškrábání.

  • Variabilita

Některé stěny se dají libovolně přeskládat a umožňují tak v průběhu času svěží změnu designu.

  • Kombinovatelnost s dalším bytovým vybavením

Nikdy nevíte, kdy se rozhodnete např. propojit jídelnu s obývákem apod. nebo zda nebude třeba přikoupit nějakou komodu apod.

Související příspěvky

Pohodlí v čalouněných postelích

redakce

Stěhování III. – s firmou do zámoří

redakce

Vybíráme matraci – jak a kde nejvýhodněji?

redakce