Search

Jak vybrat dětskou postel podle věku

Základem dětského pokoje je bezesporu dětská postel. Malé dítě se vyvíjí mílovými kroky. Z toho plyne vysoká potřeba spánku a kvalitního odpočinku. Kojenec prospí téměř celý den, budí se pouze s přestávkami na pravidelné krmení. Postupně se denní režim upravuje a malé batole už spí jednou, maximálně dvakrát za den a mělo by prospat celou noc. I pro dítě předškolního věku je důležitý dvoufázový spánek, což znamená kvalitní odpočinek v noci a krátký spánek po obědě. Mladý mozek se velice rychle vyvíjí. Dítě je vystavováno mnoha podnětům, které jsou třeba utřídit a zafixovat. Pro správný tělesný a duševní vývoje dítěte je zásadní se dobře vyspat.

 

Základní zásady

Na prvním místě stojí bezpečnost. S tím souvisí bytelný tvar konstrukce a design rámu, který zaručuje kvalitní vlastnosti výrobku a jeho dostatečnou nosnost. Malý předškolák spí tak hlubokým spánkem, že vůbec nevnímá okolní svět. Pro děti tohoto věku je vhodné pořídit dětskou postel se zábranou, aby v noci nespadly, nezranily se a mohly v klidu spokojeně odpočívat. Dalším faktorem, jenž bychom měli zohlednit, je stabilita. Pro mnohé neposedy se postel stává i místem laškování a dovádění. Rázem je z lůžka bezvadná trampolínka, na které se nádherně skotačí a dovádí. Proto bytoví architekti radí vybírat hlavně s ohledem na kvalitu. Na lůžku stráví naše ratolesti mnoho hodin, proto nepodceňujme ani správně zvolenou pevnou matraci a dobrý rošt, což zaručí dobrý vývoj dítěte a správné držení těla.

 

Bohatý výběr

Dětský pokoj je malé soukromé království jeho majitele. Dítě zde odpočívá, relaxuje a nabírá sil, ale zároveň tvoří, hraje si a studuje. Je potřeba na malém prostoru skloubit vše dohromady a současně vytvořit oázu klidu a originální místnost, jež plně vystihuje osobnost hlavního obyvatele. Na trhu můžeme zakoupit klasické, ale i multifunkční postele. Zajímavou alternativou je vyvýšené lůžko, které umožňuje pod sebe zabudovat koutek na hraní nebo dokonce celou šatní skříň a psací stůl. V pokojích, kde bydlí více sourozenců, ušetří prostor dětské patrové postele, případně dětské postele s úložným prostorem, kam lze uschovat věci sezónní potřeby nebo i hračky. Obrovský výběr dětského nábytku nahrává vlastní kreativitě. Jednoduše můžeme pro svého malého skřítka vytvořit pohádkový svět plný víl a trpaslíků, nebo závodní dráhu, kde si malý závodník rovnou lehne do postelové formule. Pomocí vlastní představivosti vykouzlíme to pravé království, ve kterém se naše princezna nebo princ bude cítit jako v pohádce.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *