Search

Jak vybírat obklady do koupelny

Že jsou koupelnové obklady důležité pro ochranu zdí od vlhkosti, to je nad slunce jasné. Mají však i mnohem více funkcí. Díky obkladům do koupelny můžete doladit celkový design koupelny nebo ji dokonce při volbě těch správných barev opticky zmenšit či zvětšit. Jak vybírat obklady do koupelny se dozvíte v dnešním článku!

Při výběru obkladů do koupelny by se měl zahrnout nejen váš vkus, ale i kvalita, materiál, vlastnosti, vhodná barva či povrchová úprava. Nabídka je naštěstí velmi široká. Špatně zvolené obklady vám mohou způsobit zbytečné starosti a problémy. Na co se tedy hlavně zaměřit, aby vám hezky ladil koupelnový nábytek, obklady do koupelny, vana/sprchový kout a další sanita, a cítili jste se ve vaší koupelně zkrátka jako v oáze klidu?

 

Obklady si předem prohlédněte

Abyste se ujistili, že si chcete dané obklady skutečně koupit, určitě si je před nákupem osahejte. K sehnání je mnoho druhů, velikostí, materiálů, designů i tvarů obkladů, jsou tak mezi nimi bohužel i ty nekvalitní. Pokud nás navíc tlačí čas, často se uchylujeme k výběru obkladů podle katalogu, kde je pro nás rozhodující především cena. Jedná-li se o vyprodávání skladu nebo doprodeje určitých druhů obkladů, určitě si zjistěte, z jakého důvodu jsou obklady zlevněny. Ve většině případů je to právě kvůli nízké kvalitě.

 

Stanovte si rozpočet

Pokud se orientujete pouze na vaše přání a sny, jak by měla vaše koupelna vypadat, mohly by se vám i obkladačky do koupelny vyšplhat na ne zrovna malou částku. Proto si předem stanovte částku, kterou jste ochotni do obkladů vložit. Cena obkladaček se pohybuje cca od 150 Kč do několika tisíců za metr čtvereční. Proto si změřte, kolik m2 budete potřebovat, a na kolik by vás měl přibližně přijít. V této cenové relaci se při nákupu pohybujte. K výsledným číslům spotřeby materiálu si navíc připočítejte i 15 %. Ty pokryjí případné nehody.

Správný typ a materiál

Do ceny se promítne nejen velikost vaší objednávky, ale i materiál, ze které jsou obklady vyrobeny. Cenově nejdostupnější jsou keramické obklady, které jsou také v obchodech

nejčastější. Dále můžete sehnat obklady skleněné, korkové, vinylové, nebo obklady z kamene.

 

Barva obkladaček

Mějte na paměti, že budete vaši koupelnu využívat každý den a to hned několikrát. Proto si do vaší koupelny nevybírejte žádné extravagantní vzory nebo barvy, které vás za pár měsíců omrzí. Pokud zatím nevíte, do jakých tónů vaši koupelnu ladit, vsaďte na přírodní barvy. Všechny odstíny hnědé v kombinaci s bílou nebo světle béžovou barvou vás nikdy nezklamou. Častým doplňkem koupelen je i mozaika, která se v dnešní době využívá už jen pro dodekorování určité části koupelny jako je například sprchový kout nebo vana.

Co se týče velikosti koupelny, ve velkých prostorech se nebojte výraznějších odstínů. Příjemné na pohled jsou například modrá, tyrkysová, zelená nebo vínově rudá koupelna. Do menších koupelen však určitě zvolte pastelové a světlé barvy, které vaši koupelnu opticky nafouknou. Barvu obkladů vybírejte i podle barvy, kterou má váš nábytek do koupeny.
Jeden komentář u “Jak vybírat obklady do koupelny

  1. Lenka napsal:

    No jo, vybírání je vždy oříšek. Pokud chcete inspiraci, podívejte se na tyhle stránky: https://www.sanimat.cz/k460-obklady. Mají tam moc hezké obklady, tak se třeba nějaké zalíbí i vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *