BYT

Jak správně vybrat vodovodní baterii

Za dávných časů byla vodovodní baterie jen nutnou součástí pro přívod vody do požadovaných míst. V dnešní době se jedná o ryze elegantní prvek, který dokáže podtrhnout celkový vzhled naší koupelny nebo kuchyně. Výrobci se doslova předhánějí v provedení, designu i jejich životnosti, jelikož moderní zákazník si v této oblasti mnohem více vybírá. Víte jak postupovat při výběru baterie a na co nezapomenout? Tento článek se bude věnovat stručnému návodu, který napomůže všem, co v této oblasti tápou.

 

Nadstandardní životnost vodovodní baterie

Nyní zapomeňte na neprověřené výrobky z vietnamských tržnic nebo od neznačkových výrobců. Takové vodovodní baterie vám nedokážou zajistit potřebnou životnost a s největší pravděpodobností budete muset v řádu několika měsíců nákup opakovat.

V horším případě bude vodovodní baterie v pořádku, ovšem nebude poskytovat očekávaný komfort při používání.Standardní zárukou je dvou letá lhůta, u kvalitních výrobců se setkáme i s víceletou. Pamatujte, že jen renomovaný výrobce si může dovolit poskytnout prodlouženou záruku na důkaz toho, že ve své výrobky věří.

 

Rozteč vodovodní baterie

Vodovodní baterie se vyrábějí výhradně ve dvou standardních rozměrech 100 a 150 mm, které pasují na armaturové přípojky. Aktuálně se používá a v nových stavbách připravují přípojky na 150 mm. 100 mm se pozvolna stává přežitkem.

I tak si raději svou přípojku přeměřte a podle rozteče vybírejte produkt. Pokud budete kupovat baterií více, zaměřte se vždy na sortiment od jednoho výrobce, jelikož jen tak si zajistíte vzhledovou harmonii v celém koupelnovém konceptu.

Pokud vás zajímají i další informace nebo nabídka vodovodních baterií, navštivte internetové stránky na adrese http://www.topeni-koupelny.cz/.

Související příspěvky

Příslušenství k bazénu

redakce

Jak poznat kvalitní rozkládací postel?

redakce

Nenechte sebou orat a vláčet! Jak změnit dodavatele elektřiny?

redakce