BYT

iCon. Koupelny mnoha tváří

Neobyčejně mnohostranný kompletní koupelnový program, který přichází s novou koupelnovou sérií iCon, zahrnuje širokou nabídku umyvadel, závěsný klozet a bidet, kombinovaný klozet s hlubokým splachováním, vany a sprchové vaničky, jakož i bohatý nábytkový program, který ve spojení se sanitární keramikou otevírá mimořádný prostor pro individuální návrhy koupelen. Nadčasově moderní design koupelnové keramiky poskytuje právě ve spojení s širokým nábytkovým programem nezvyklý prostor pro návrhy v městském životním stylu.

Veškerá umyvadla mají jednoduchý, nadčasový moderní tvar a vyznačují se rovnými vnějšími konturami, jemným vnitřním tvarem a velkorysými odkládacími plochami. Řada iCon zahrnuje čtyři umyvadla (60, 75, 90 a 120 cm), jedno dvojumyvadlo (120 cm) a v neposlední řadě dvě asymetrická umyvadla (50 a 90 cm) v pravém a levém provedení. Tyto varianty mají v pravé nebo levé vrchní části odkládací plochy prohlubeň v keramice, do které se vkládá atraktivní dekorativní miska. Kromě dekorativní funkce může být používána ke zcela praktickým účelům. Když se naplní malým množstvím vody, je vhodná například k čištění holícího břitu nebo může sloužit jako bezpečné úložiště šperků, které se odkládají při mytí. Barevný odstín misek koresponduje s barvami nábytku a tvoří hezký kontrast k bílé keramice. Do koupelen pro hosty bylo navrženo umývátko iCon o šířce 38 cm, s otvorem pro baterii vpravo nebo vlevo, nebo rohové umývátko s délkou ramene 32,5 cm.

Klozet, stejně jako bidet přejímají plynulou rovnou vnitřní konturu umyvadel a tvoří tak kontrast k přísné vnější geometrii umyvadel. Klozetové sedátko může být vybaveno automatickým pozvolným sklápěním. Všechny sanitární předměty jsou v bílé barvě (Alpin) a na přání s povrchovou úpravou KeraTect odpuzující nečistoty, bakterie a vodní kámen.

{phocagallery view=category|categoryid=31|limitstart=0|limitcount=0}

Zcela individuální prostředí vzniká v koupelně také díky kombinaci sanitární keramiky s vhodným koupelnovým nábytkem ve vysoce lesklých trendových barvách – bílé, modravě karmínově červené (burgundy) a platinově šedé. Spodní skříňky pod umyvadla, u nichž tvar a funkce jsou perfektně sladěné (60, 75, 90, 120 x 24 cm), spodní skříňky (60, 75, 90,120 x 62 cm), vysoké skříňky (35 x 180 x 30 cm), boční skříňky (45 x 60 a 89 x 47 cm), osvětlené zrcadlové prvky (60, 90, 120 x 75 cm) a poličky (60 a 90 x 16,5 cm), jakož i zrcadlová skříňka (35 x 150 x 30 cm) vytvářejí vedle velkorysého úložného prostoru a četných odkládacích možností také základ pro novodobé uskupení nábytku.

Série iCon nabízí velké množství různých možností představení městského stylu: kromě nadčasové moderní varianty je možné si hrát s různými úrovněmi, barvami a výplněmi a vytvořit tak rovněž nezvyklý a extravagantní vzhled. Novodobé je například propojení zrcadlové skříňky a boční nízké skříňky nebo kombinace spodní a boční skříňky. Co se týká osvětlených zrcadel, je zde možno přesunout světelnou lištu před instalací ze středu doleva nebo doprava, což vytváří zejména ve spojení s korespondujícími instalovanými poličkami vedle nebo pod zrcadlem zcela osobní akcenty. Nábytek lze vzájemně spojovat tak neobvyklým způsobem, že architektura a dojem koupelny dostávají zcela nové impulzy.

Sortiment řady iCon je doplněn tvarově sladěnými vanami a sprchovými vaničkami. Obdélníkové akrylátové vany jsou k dostání s odtokem na straně (170 x 75 x 45 cm) nebo s odtokem uprostřed (170 x 75 x 45 cm, 180 x 80 x 45 cm, 190 x 90 x 45 cm), oválná vana (180 x 85 x 45) má rovněž středový odtok. Velkorysá hloubka vany je zárukou pro příjemný pocit při koupání. Čtvercové sprchové vaničky měří 80 x 80, 90 x 90 a 100 x 100 cm, obdélníkové 100 x 80 cm a 120 x 90 cm

Díky výšce vaničky nad podlahou pouze 3 cm, je možné vaničky iCon zapustit do podlahy s velmi jednoduchým vstupem, protože není třeba překonávat vysoké okraj vany. Tyto vaničky lze optimálně kombinovat se sprchovými kouty série TeraShower, Vision nebo S600 od Koralle, dceřinné společnosti Sanitec.

 

Charakteristika:

Kompletní koupelnový program pro inovativně koncipované prostory
Urbanistický životní styl lze inscenovat nadčasově až moderně
Inteligentní nábytkový program nabízí kreativní řešení

 

Skutečně atraktivní pro oči jsou asymetrická umývadla série iCon, která jsou k dostání v provedení 50 a 90 cm. V zadní části širší strany mají v keramice prohlubeň, do níž se vkládá dekorativní miska, korespondující s barvou koupelnového nábytku. Miska vyzdobená květy opticky povýší celý prostor, může však sloužit také jako odkládací miska na šperky, kosmetické potřeby nebo na holicí potřeby.

 


www.sanitec.cz


Související příspěvky

Content

redakce

Jaký botník se hodí do vaší domácnosti?

redakce

Byt prosvětlený světlovody – Případová studie

redakce