BYT

I koupelna ovlivní jaký budete mít den

Běžný i sváteční den často začíná i končívá nezbytnou hygienou. Pro tento bohulibý  účel se uchylujeme do koupelen, tedy do míst, kde se zbavujeme špatného, aby se z nás stali noví lidé. Je velmi důležité, aby tato místnost nezůstala za ostatními pozadu. Péči a pozornost si zasloužíme nejen my, ale i koupelna a její součásti. Při zařizování koupelny je dobré myslet na budoucnost. Při výběru nebo umisťování nábytku, sprchového koutu nebo umyvadla je vhodné si představit sebe za deset, dvacet nebo třicet let, protože koupelnu si člověk zařizuje v průměru pouze dvakrát až třikrát za život. Při zařizování koupelny by neměly hrát roli jen módní vlny, je tedy důležité, aby každá koupelna byla nejen krásná, ale i pohodlná a vyhovovala stylu obyvatel bytu.

Koupelna patří mezi velmi vytížené obytné prostory. Abyste si mohli pohodlně a bez starostí užívat všech jejích vymožeností, musí být koupelna dostatečně vybavena předměty osobní hygieny a dalšími náležitostmi. Kam ale ukrýt hygienické potřeby jednotlivých členů domácnosti a běžné „provozní prostředky“, jako je toaletní papír, hygienické vložky nebo sanitární chemie na údržbu a úklid WC? Řešením je kvalitní koupelnový nábytek! Myslíte si, že koupelnovým nábytkem může být jakákoliv skříňka nebo police, kterou umístíte do koupelny? Nenechte se mýlit. Nábytek se nestává koupelnovým jen díky místnosti, do které ho postavíte, ale především svojí schopností obstát v náročných podmínkách. Odolat vlhku a vysoké zátěži mohou pouze výrobky z kvalitního materiálu. Kvalitní design představuje optimální spojení krásy, kvalitních materiálů, technické přesnosti a požadavků uživatele.

Kvalitní materiál nemusí být nutně zárukou odolného a trvanlivého koupelnového nábytku. Důležitá je také povrchová úprava a konstrukční řešení, které zaručí, že se k základní materiálové hmotě nedostane voda. V obchodech nebo v sítích některých supermarketů se objevují laciné stavebnice koupelnového nábytku nižších cenových relací, které si můžete sešroubovat doma sami. Měli byste si však uvědomit, že vlastními silami téměř jistě nedosáhnete vytvoření dokonalých spojů, které by spolehlivě odolaly vlhkosti. Použitý materiál musí být chráněn nejen v řezných plochách, ale také na povrchu. Mezi základní povrchové úpravy patří laminování, dýhování nebo fóliování. Pro čelní a podhledové plochy se využívají speciální postupy. Vybroušený a vyleštěný podklad je ošetřen minimálně pěti vrstvami polyuretanových stálobarevných laků. K vysokému lesku přispívá zvláštní technologie nástřiku, penetrace a broušení mezi nanášením jednotlivých vrstev.

U většiny nábytkových soustav nechybí velké zrcadlo, kterému by měla být v koupelně věnována zvýšená pozornost. Důraz je kladen především na kvalitu zrcadloviny a ochranný nátěr odrazové plochy. Jak dlouho zrcadlo vydrží nepoškozené, záleží na technologii jeho výroby a prostředí, ve kterém se nachází. Levné zrcadlo, které nebudete správně ošetřovat, se může začít časem olupovat a vám nezbude nic jiného, než si pořídit nové. Při nákupu zrcadla nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou odrazové vrstvy dotažené až do krajů i to, jestli jsou všechny hrany odrazové plochy řádně zabroušené. Zrcadlo by mělo vždy pevně sedět v rámu, aby nehrozilo vypadnutí.

Panelová umakartová jádra a koupelny ve 40 let starých domech dosluhují. Nastává potřeba koupelnu rekonstruovat. Je to rozhodnutí na celý zbytek života a je třeba jej dobře promyslet.

Inspirujte se a poraďte se s našimi odborníky…

 


www.nabytek-bohemia.cz


Související příspěvky

Špatně se vám spí? Upravte svou ložnici podle feng shui

redakce

Zdravé bydlení

redakce

Proč se rozhodnout pro kontinentální postel

redakce