BYT DŮM

Hliníkové dveře mají skvělé vlastnosti i pro rodinné domy

Zvolit plast či hliník? Tuto otázku si klade většina majitelů rodinných domků, kteří by rádi realizovali nová okna. Stále častěji si ale kladou tuto otázku i zájemci o nové vchodové dveře. I vstupní dveře do bytu mohou být vyrobeny z plastu, dřeva nebo hliníku. Dnešní článek zaměříme zejména na dveře z hliníku, které byly až donedávna využívány zcela na komerčních a průmyslových objektech. Přednosti tohoto materiálu jsou ale kvalitní také pro rodinné domy.

Hlavní a největší předností je pevnost

Hliníkové dveře se mohou pyšnit především svou zdatnou pevností. Pokud budeme porovnávat plastové dveře a dveře hliníkové v tom co vydrží, jednoznačně zvítězí hliníkové. Samotný výrobní materiál je vícekrát odolnější. To se týká jak odolnosti proti opotřebování, tak samozřejmě odolnosti proti poškození velkou ránou. Pokud raději preferujete bezpečnost své domácnosti, měli byste se nad investicí do hliníkových dveří intenzivně zamyslet. Pokud budeme porovnávat hliníkové dveře s těmi ocelovými, tak hmotnost hliníkových je mnohokrát nižší.

136445984002-cs

Izolační hodnoty na nejvyšší úrovni

Izolačním vlastnostem jednotlivých částí staveb je v dnešním stavebnictví věnována opravdu důkladná pozornost, a pro oblast vstupních dveří to samozřejmě platí také. V zimním období by měly dveře bránit vstupu studeného vzduchu dovnitř a teplo naopak udržet. V létě zase dveře musí bránit přehřívání pokoje a v místnosti udržovat příjemné klima. Dnešní hliníkové dveře od kvalitních výrobců přesně těchto vlastností dosahují.

Ostatní vlastnosti vhodné pro rodinné domy

Mezi další skvělé vlastnosti hliníku patří jeho pevnost, a to i v případě rozsáhlejších rozměrů. Dále hliník je už ze své podstaty nehořlavým materiálem, takže se velmi dobře hodí i do domácností, které kladou vysoké podmínky na protipožární vlastnosti. Hliník je také jedním z mála nekorodujících kovů. Nemusíte se tedy obávat, že by po čase ztrácel působením rzi své vlastnosti.

Detailní informace o námi nabízených dveřích z hliníku najdete přímo na stránce www.hlinikoveokno.cz.

136445984804-cs

Související příspěvky

Garážová vrata od společnosti Lomax

redakce

Mráz ani horko už nejsou problém! Víme totiž, jak až o třetinu snížit náklady za energie!

redakce

Zamilujte si styl francouzské Provence díky originálnímu nábytku

redakce