BYT

Hliník nehledejte v Humpolci

Když se řekne hliník, každý si představí slavnou větu z filmu Marečku, podejte mi pero. V Humpolci určitě něco z hliníku najdete. Určitě se s ním ale setkáte na oknech ze Slavony Slavonice.

Asi se nebudeme přít o to, že dřevo je příjemný materiál, kterému dáme doma přednost před výrobky např. z umělé hmoty. Mezi stálice mezi dřevěnými produkty patří již desítky let také okna. Dnes jsou vyráběn sofistikovanými metodami a mezi jejich nejvýraznější výrobce, který se může pochlubit i republikovými unikátnostmi ve výrobě, patří Slavona Slavonice. „Máme-li také okna ze dřeva a chráníme z venkovní strany hliníkovým opláštěním proti povětrnostním vlivům, pak dosáhneme ideálního řešení. Z vnitřní strany okna na nás totiž dýchá příroda a z venkovní je okno dokonale zabezpečeno. Takové okno má takřka neomezenou životnost,“ vysvětluje Zora Stupňánková z marketingu Slavony Slavonice.

Okna, která ve Slavoně produkují, mají tři celoobvodová těsnění, která garantují skvělou izolaci. „Všechny systémy našich dřevohliníkových oken jsou vhodné i pro pasivní domy. Podle výše nároků si lze vybrat ten nejvhodnější typ pro vaši stavbu,“ popisuje Z. Stupňánková. Slavonická okna se podle jejího vyjádření skládá z dřevěné části, která má tloušťku 92mm. Hliníkový plášť je volitelný: zákazník si může ve škále možností vybrat mezi základní variantou až po zateplený systém. Celková stavební hloubka je 110 až 140mm.

{phocagallery view=category|categoryid=45|limitstart=0|limitcount=0}

„O tepelné utěsnění se zajímáme nejen u nízkoenergetických a pasivních domů. Okno je nejslabším článkem obálky budovy, ztrácí se jím velké množství energie. Proto je volba oken s lepší tepelnou izolací vždy vhodnější,“ upozorňuje Zora Stupňánková.

Zlodějova bezmocnost

Všechna okna ze Slavony Slavonice jsou běžně vybavena bezpečnostním kováním.  A aby to zloději měli safra těžké, tak velmi ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep. Ten při uzavření zapadne do bezpečnostního uzávěru. „Dá se považovat za zámek. Proto okno nelze vypáčit. Klasická okna mají čepy hladké a dají se vyháknout nebo vypáčit,“ popisuje Z. Stupňánková. U tohoto celoobvodového kování jsou navíc všechny uzavírací body bezpečnostní. Tak je zajištěno i druhé křídlo dvoukřídlového okna. „Naše dřevohliníková okna jsou svým charakterem určena pro moderní stavby, u kterých jsou hliníkové profily doplňkem budovy. Proto také mají jednoduché, čisté tvary,“doplňuje marketérka Slavony.

Pět minut postačí

Ve Slavoně Slavonice také dbají na ochranu dřeva proti špatnému či extrémnímu počasí. Proto se dají na jejich dřevohliníková okna použít nejrůznější povrchové úpravy, které však zachovají přírodní charakter dřeva. „Standardně aplikujeme systém Natureffekt v různých odstínech, ale možné je i použití přírodního oleje,“ neodpouští si dodat Stupňánková Zora.

{phocagallery view=category|categoryid=46|limitstart=0|limitcount=0}

„Dnes jsou stavby zhusta vybaveny řízeným větráním. Ovšem pokud ho nemáte, měli byste několikrát denně krátce, ale intenzivně vyvětrat. Pět minut bude stačit. Na chvíli se sice ochladí vzduch, ale naspořené teplo v budově rychle zajistí jeho opětovné ohřátí. Místností.


www.slavona.cz

 


Související příspěvky

Mezonetový nebo půdní byt?

redakce

Objevte kouzlo Vašeho interiéru, ideálního doplňku, originálního dárku

redakce

Jak vybavit pokoj malého fotbalisty?

redakce