BYT

Ekologie a tradičně spolehlivý výkon se setkávají ve strojích Briggs & Stratton

  Zájem výrobních firem o ekologii je efektivní zejména v případech, kdy se přesunou od slov k činům a začnou uvádět do praxe konkrétnířešení, která dlouhodobě kompenzují potencionální dopady na životní prostředí. Společnost Briggs & Stratton, americký výrobce vzduchem chlazených benzínových motorů do zahradních sekaček i sekaček samotných, si je této všeobecné potřeby vědoma a neustále vyvíjí stroje, které při svém vynikajícím výkonu nezatěžují životní prostředí a jejich výroba je striktně kontrolována nejpřísnějšími předpisy. Díky trvalým investicím do výzkumu a vývoje dokázala společnost Briggs & Stratton od roku 1995 snížit emise svých motorů o více jak 75 %. Firma se navíc snaží neustále modernizovat výrobní postupy a chránit tak omezené přírodní zdroje. Výsledky tohoto snažení se odráží zejména v produktech uvedených níže.

TRAVNÍ SEKAČKY

Technologie EVE

Technologie EVE významně snižuje odpařování benzínových par u spalovacích benzínových motorů. K  odpařování dochází bez ohledu na to, zda je stroj používán, nebo ne. V závislosti na typu motoru Briggs & Stratton dosahuje snížení těchto emisí 41 až 72 % v porovnání se standardním provedením motoru.

Sekačka NEXUS ERA NX44

Zelená EVE technologie je využita u produktové řady sekaček NEXUS. NEXUS ERA (NEX44) je nejlépe vybaveným modelem této produktové řady. Klade si za cíl oslovit zákazníky, kteří chtějí mimořádně výkonnou sekačku s benzínovým motorem a současně nejsou  lhostejní k životnímu prostředí. Při dodržování doporučených servisních intervalů lze snížit emise výfukových plynů až o 50 % a efektivní využití paliva lze zvýšit až o 30 %.

–          rotační benzinová sekačka s pohonem kol
–          pohon motorem Briggs & Stratton 550 SERIES EVE
–          zdvihový objem 158 cm3
–          mechanický regulátor
–          šířka sekání 44 cm
–          jakostní nárazu odolné polypropylénové šasi (2 plášťové;

Bi-Shield)

–          objem sběrného koše: 45 l
–          centrální nastavení výšky sečení (8 poloh / 25-85mm)
–          Cena: 11.532 Kč

Technologie ECO PLUS

Technologie ECO PLUS se dostala v ekologickém přístupu ještě dál a navíc ještě redukuje emise výfukových plynů. Snížení emisí  je odvislé od typu motoru a pohybuje se v rozmezí mezi 19 – 38 % pod současnými platnými evropskými emisními standardy.

Sekačka Murray Green MXMH850E

Murray Green je nová řada rotačních sekaček Briggs & Stratton, kterou společnost uvedla na trh v roce 2010 a která využívá výše popsaných ekologických technologií. Sekačku Murray Green MXMH850E pohání motor Briggs & Stratton 850 SERIES ECO PLUS, tedy motor nejvyšší kvality využívající technologii ECO PLUS. Díky tomu jsou benzínové odpary sníženy až o 51 % v porovnání s ostatními motory bez této technologie. Motor splňuje emisní normy státu Kalifornie v USA, které jsou nejpřísnější na světě.

–          rotační benzinová sekačka s pohonem kol
–          zdvihový objem 190 cm3
–          technologie ECO PLUS
–          šířká sekání 48 cm
–          velká zadní kola / High Wheeler
–          objem sběrného koše: 65 l
–          centrální nastavení výšky sečení (9 poloh / 20-80mm)
–          funkce: sečení – mulčování – sběr do koše – zadní výhoz
–          zvláštní výbava: startování ReadyStart
–          Cena:  11.990 Kč

MOTORY –srdce každého stroje

Jak již bylo zmíněno, společnost Briggs & Stratton sází na kvalitní motory, které tvoří srdce celé sekačky. Motor, který pohání zařízení pro venkovní provoz, je klíčový jak pro výkonnostzařízení, tak pro spokojenost zákazníka. Následující motory představí unikátní patentované technologie, díky nimž motor vždy snadno nastartuje, je výkonný, odolný i spolehlivý a splňuje normy ochrany životního prostředí nebo je dokonce předčí.

Prémiový motor řady 750 SERIES DOV poskytuje vysoký výkon s využitím technologie, která umožňuje dosáhnout rozdílu, který je vidět, cítit i slyšet. Motor s patentovaným ventilovým rozvodem DOV (Direct Overhead Valve) dosahuje vyššího točivého momentu, nižší spotřeby a menší hlučnosti i vibrací, než konkurenční motory ve stejné třídě. Snadné startování zaručuje sada  ReadyStart a velký navíjecí spouštěč. Zmíněné nízké vibrace a spotřebu mají na svědomí písty a kroužky automobilového typu.

Specifikace motoru

Jmenovitý výkon motoru
750 SERIES™ DOV®*
Zdvihový objem
161 ccm
Vrtání & zdvih
64,0 mm x 50,0 mm
Hrubý točivý  moment
9,50 Nm @ 3’060 RPM*
Startování
ruční / systém ReadyStart®
Objem palivové nádrže
1,50 litru
Objem olejové náplně
0,60 litru
Rozměry mm (délka x šířka x hloubka)
369 x 325 x 254
Suchá hmotnost
10,6 kg
DOV®
rozvody Direct Overhead Valve

* hrubý točivý moment uváděn dle SAE J1940

Motory 800 SERIES patří do nejvýkonnější kategorie motorů Briggs & Stratton. Tato řada je vybavena ventilovým rozvodem OHV, který zlepšuje chlazení motoru a čistotu jeho provozuz– což přináší vyšší výkon, delší životnost motoru a vyšší úsporu paliva. Snadné startování zde zajišťuje system ReadyStart, velký navíjecí startér a elektronická zapalovací soustava Magnetron.

Specifikace motoru:

Jmenovitý výkon motoru
850 SERIES™*
Zdvihový objem
190 ccm
Vrtání & zdvih
68,3 mm x 51,8 m

********

Další produkty

Sekačka NEXUS 450

Dalším zástupcem produktové řady sekaček NEXUS je model NEXUS 450. Spolehlivý stroj se záběrem  (sběrem do koše), mechanickým regulátorem motoru a kapacitou sběrného koše 35 l zvládne osm poloh sečení. Se záběrem 38 cm je ideální pro péči o trávníky do 350 m2.

–          rotační benzinová sekačka bez pojezdu
–          pohon motorem Briggs & Stratton 450 SERIES
–          zdvihový objem 148 cm3
–          jakostní nárazu odolné polypropylénové šasi (2 plášťové; Bi-Shield)
–          mechanický regulátor
–          objem sběrného koše: 35 l
–          centrální nastavení výšky sečení (8 poloh / 25-85mm)
–          Cena: 7.338,- Kč

Sekačka Murray MXMH625

Spolehlivý zástupce střední třídy a stroj s vynikajícím poměrem cena / výkon. Velká zadní kola jej činí snadno ovladatelným, má centrální nastavení výšky sečení (9 poloh) a vybaven je praktickou funkcí mulčování. Pořídíte jej například v Hornbachu za bezkonkurenčních 7.490,- Kč

–          pohon zadních kol
–          velká zadní kola /High Wheeler/
–          centrální nastavení výšky sečení (9 poloh)
–          motor Briggs & Stratton 625 SERIES
–          funkce mulčování

Související příspěvky

Trápí vás nepořádek v kuchyňských zásuvkách? Asi nemáte ten správný systém členění!

redakce

Tradiční kapsáře trochu jinak

redakce

VP – PÍSEK umí výškové i uměleckořemeslné práce dokonale

redakce