BYT

Dveřní kování, které našemu domku padlo jako ulité

S přítelem jsme se rozhodli postavit baráček. Jen malý, aby byl blízko přírodě a my měli své soukromí a přitom možnosti sportovního i kulturního vyžití. Našli jsme hezké místo za městem a stavba baráčku pokračovala velmi dobře. Přítel se hodně nadřel a já se snažila pomáhat, jak se dalo. Naštěstí máme hodně známých, kteří jsou dobří lidé a s mnoha věcmi nám poradili a pomohli. Jsme jim za to moc vděční.

 

Detaily nakonec

Zkrátka a dobře, baráček před námi najednou vyrostl jako z vody, už zbývaly jen drobnější a drobnější úpravy a nakonec bylo skoro hotovo. Alespoň mně se nakonec zdálo, že to šlo rychle a dobře. Jsem ráda, že se do toho umí takhle přítel i naši milí známí dát. Když už se pomalu blížila kolaudace a dostali jsme se k věcem ohledně interiéru, vymalování, podlah a ostatních doplňků, aby byl domeček útulný i uvnitř, dostala jsem výběr barev a stylů na starost. Moc se mi to líbilo, velice ráda a zodpovědně jsem se ujala této práce a vše pečlivě promýšlela. Rozhodla jsem se nakonec, že celkové dojem interiéru by měl být moderní, trochu vzdušný a spíše světlý.

 

Vše lze pořídit za dobré ceny a přitom kvalitní

Vybrali jsme světlé barvy na zdi do jednotlivých místností, styly podlah i koberec do obýváku, vybrali jsme barvy na okenní rámy, aby korespondovaly se zbytkem interiéru a také nějaký veselý nábytek jednoduchých tvarů k tomu nábytku, co jsme dostali darem nebo si zakoupili. Pořídili jsme krásné kousky a ani nás nezruinovali. Člověk musí také vědět, kde nakupovat. V dnešní době lze sehnat moderní i kvalitní nábytek a to za velmi rozumnou a výhodnou cenu. Většinou jsem si nechala přáteli doporučit, kde co koupit a tipy byly skoro vždy velmi dobré a užitečné.

Vybírala jsem konečně také dveřní kování. Až úplně nakonec, když jsem věděla, v jakém duchu která místnost bude zařízena, jsem se tohoto úkolu také zhostila. Brouzdala jsem po internetu a našla dveřní kliky, které mne opravdu nadchly. Nejen cenou a referencemi, co se týkalo kvality, ale také krásnými tvary a provedením – byly přesně takové, jaké jsem si představovala!

Nadchla mě především řada kování na dveře z řad Lucea a Cartier. Dveřní kliky s broušenými kamínky vsazenými do hmatníku od návrháře Swarovského. Mám moc ráda vkusné třpytivé věci, navíc tyto kliky vypadaly tak elegantně! Řekla jsem si, že je musím mít. Ještě jsem musela kromě tvaru vybrat také způsob provedení dveřních klik.

 

Po výběru stylu přišel na řadu materiál…

Na výběr byl Matný Nikl – teplý matný materiál působil velice jemně; Satin Chrome – velmi nadčasový chladný lesklý materiál a konečně Zlatý – který působil velice draze a stylově. Já jsem se rozhodla pro materiál Matný Nikl. Kliky nepůsobily tak chladně, jako chromové, navíc mění svůj odstín barvy podle úhlu dopadu světla. Jsou velice moderní a přitom jemné, báječně padnou k našemu světlému modernímu interiéru a jsou díky broušeným kamínkům opravdu nepřehlédnutelné a krásné.

Po poradě s přítelem jsme zkombinovali dva druhy kování na dveře – zmíněné řady Lucea a Cartier a všechny v povrchové úpravě Matný Nikl, abychom měli hezky celý styl v našem baráčku krásně sladěný. Dveřní kování jsme objednali v pohodlí domova – dokonce jsme měli dopravu zdarma a kliky na dveře nás vyšly na velmi příjemnou cenu. Jsem s dveřními klikami od Dorra nadmíru spokojena, jsou krásné, funkční a nepřehlédnutelné, myslím, že přesně takové náš baráček potřeboval.

Související příspěvky

Stylové ploty

redakce

Závěsná svítidla aneb kam s nimi

redakce

Obývací pokoj, do kterého se pohodlně vejdou všichni vaši hosté

redakce