Search

Dveře jako vizitka domu

Jedna z nejdůležitějších součástí každého rodinného domu jsou vchodové dveře. Jsou totiž tím prvním, co spatří kolemjdoucí a návštěvy. Proto byste jejich výběr rozhodně neměli podceňovat. Existuje mnoho materiálů a technologií,ze kterých lze vybírat.

 

Hliník nebo plast?

Nejpoužívanější materiál na výrobu vchodových dveří je hliník a plast. Hliníkové dveře mají dlouhou životnost, vysokou pevnost, špičkovou odolnost i stabilitu a také vynikající tepelně-izolační vlastnosti, jejich cena však může být vyšší. Oproti tomu plastové dveře jsou o dost levnější a snadněji se udržují, k jejich dalším přednostem patří široká nabídka různých stylů a samozřejmě i ony disponují výtečnými tepelně-izolačními vlastnostmi.

 

A co sklo?

Skleněné dveře jsou v poslední době designovým hitem. Na první pohled vás upoutá celoskleněný panel zasazený do hliníkových dveří. Kromě špičkového vzhledu opět disponují vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. V porovnání těchto vlastností jsou všechny tři typy dveří srovnatelné. U těch skleněných budete navíc potěšeni jejich pevností a odolností, což byste u tohoto typu materiálu jistě nečekali.

 

Podle vlastního návrhu

Otázka designu je pro některé naprosto zásadní. Pokud se vám nebudou líbit dveře z originální nabídky, můžete si jejich design vylepšit podle svých přání a představ. Fantazii se meze nekladou a tak si i vy můžete vytvořit jakýkoliv vzhled se vám líbí nebo bude ladit s exteriérem vašeho domu. Tím se odlišíte od ostatních a budete mít jistotu, že druhé takové dveře neexistují. Při výběru vchodových dveří si rozmyslete, kterým vlastnostem dáte přednost. Pokud požadujete nízkou cenu, jsou plastové dveře ideální volbou. Kategorii odolnosti a pevnosti zase vévodí dveře hliníkové a designovou oblast zcela ovládají dveře skleněné.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *