Search

Dobrá práce, rychlé jednání, čištění koberců Praha

V naší restauraci máme koberce položené po celé ploše a po nějakém čase začaly být velmi zašlé, i když jsme několikrát zkoušeli koberce vyčistit suchou metodou. Na místech, kde se nejvíce po kobercích chodí, byly stále viditelné mapy a zašlapané skvrny.

Vyhledal jsem proto firmu A SERVIS LIPKA, která čistí koberce kotoučovým strojem. Na strojové čištění koberců Praha jsem se dočetl dobré reference, dokázali vyčistit i velmi zašlé koberce. S firmou jsem se hned zkontaktoval a velmi ochotně mi vysvětlili jejich účinnou metodu čištění, se kterou mají velmi dobré zkušenosti. Milým překvapením pro mě bylo, že velmi rychle vypracovali finanční návrh a do tří dnů přijeli koberce vyčistit. Ze zkušenosti mohu potvrdit, že takto spolehlivé a pružné firmy dnes člověk hledá velmi těžko.  Koberce po čištění strojovou metodou od této firmy jsou perfektně čisté, získali znovu výrazné barvy a po celé ploše mají nadýchaný vlas. Jsem velmi rád, že jsem využil službu strojového čištění koberců kotoučovým strojem. Jejich tým šikovných pracovníků budu určitě využívat i v budoucnu.

Čištění koberců Praha, o firmě máme jasno

Rozhodli jsme se, že oslovíme firmu nabízející čištění koberců. Nejprve jsme hledali na internetu, pročítali jsme recenze na diskusních fórech a nakonec jsme oslovili firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 carpet-100087_640

Řada firem a drobných živnostníků nabízí mokré čištění pomocí extraktoru. S touto metodou jsme ale v minulosti nebyli zcela spokojeni. Nechali jsme si extraktorem vyčistit koberec od dvou firem, ale ani jedné se nepodařilo koberec dokonale vyčistit. Problém je asi v samotné konstrukci extraktoru. Čistící roztok je z nádrže veden hadicí k trysce na odsávací hubici. Následně je vstříknut do kobercového vlákna, nečistoty se čistícím roztokem rozpouštějí a hubicí se odsávají do odpadní nádrže. Důkladné odsátí nečistot je velice důležité, čím více vody v koberci zůstane, tím více nečistot se po vyschnutí koberce zase objeví.

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. používá k čištění koberců metodu jinou, a sice využívají kotoučového stroje a průmyslového vysavače. Kotoučový stroj rozmydlí chemii do vláken koberce, která zároveň pročeše a vykartáčuje všechny nečistoty. Velkou výhodou je, že při rotačním pohybu kartáče se z chemického roztoku stává pěna, která je potom společně s nečistotami odsáta výkonným vysavačem. Koberec se tedy nenamočí tolik, jak tomu bývá při čištění extraktorem.

Poté, co jsme vyzkoušeli metodu kotoučového čištění Praha, již máme jasno. Kvalita čištění se s extrakční metodou nedá srovnávat. Nyní si koberce pravidelně 1x ročně necháváme vyčistit profesionály z této firmy a jsme s jejich službami velice spokojeni.
24 x komentováno u “Dobrá práce, rychlé jednání, čištění koberců Praha

 1. Andrea Skočilová napsal:

  Dokážete vyčistit o koberce od červeného vína?

 2. Jana Nováková napsal:

  Zajišťujete své služby i v Opavě?

 3. Tomáš Suchánek napsal:

  Konečně jsem, díky internetovým recenzím objevil kvalitní úklidovou firmu, která mne k plné spokojenosti zbavila dlouholetého problému se špinavými a dosluhujícími koberci! Přitom se jedná o velmi vytíženou společnost, která netrpí nedostatkem velkých zakázek. Jsem pouhý „malý“ zákazník ve srovnání se zakázkami, která tato společnost získává od významných obchodních řetězců a podnikatelské sféry. K mému velkému a příjemnému překvapení přístup celého týmu úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. byl lidský, profesionální a neobyčejně vstřícný! Provedení mé „drobné“ zakázky naprosto precizní, rychlé a v nejvyšší kvalitě. Jejich vlastní progresivní metoda strojového, doslova generálního vyčištění mých dvou koberců mě doslova šokovala…
  Ani ve snu mne nenapadlo, že koberce, které jsou staré víc jak 10let doslova barevně omládly a ani vlastní žena nevěřila, že nejsou nové…
  Této firmě patří mé upřímné poděkování a rozhodně to je můj favorit, ke kterému se budu vždy s důvěrou vracet!
  Tom S.

  • Ondřej Vinkler napsal:

   Dobrý den,
   jsme rádi, že jste byl s námi spokojený.

   S pozdravem a přáním pěkného dne,
   A SERVIS LIPKA, s.r.o.

   • Lenka Strnadová napsal:

    Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak přesně funguje tzv. strojová metoda čištění koberců? Děkuji za odpověď. Strnadová

    • Ondřej Vinkler napsal:

     Dobrý den, paní Strandová,
     strojová, hloubková metoda čištění koberců funguje na principu, kdy se i do těch nejhlubších vrstev koberce, pomocí kotoučového stroje, zanese kvalitní chemie a nechá se nějakou dobu působit, aby pustily všechny nečistoty. Následně se koberec opět kartáčuje, aby se vše dostalo na povrch a mohlo se následně vysát.

     S pozdravem,
     Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

     • Pavlína Nejedlá napsal:

      Zajištujete své služby i v Hradci Králové?

     • Ondřej Vinkler napsal:

      Dobrý den paní Nejedlá,
      ano, všechny naše služby zajišťujeme po celé České republice a Slovensku, ale také v Rakousku i Německu.

      S pozdravem
      Ondřej Vinkler, centrala@a-servislipka.cz

 4. Jan Stříbrný napsal:

  Souhlasím beze zbytku s názorem, že srovnávat extrakční metodu čištění koberců s progresívní technologií strojového čištění koberců vůbec nelze. To je jako srovnávat současné možnosti čistících technologií s technologiemi, které dávaly smysl někdy před sto lety. Je mi skutečně záhadou, jak mohou v dnešní době vyspělých technologií fungovat úklidové společnosti s nabídkou extrakčních metod. V konkurenčním boji o zákazníka může přeci uspět jen firma, která nabízí špičkové služby zaměřené na kvalitu a spokojenost klienta! A výraz kvalita je prostě neslučitelný s extrakční metodou čištění koberců, čalounění apod… Kolikrát se ještě naivní zákazník musí „spálit,“ než pochopí, že „úspora“ finančních prostředků, které vynaložil na „levnou“ a stále vychvalovanou extrakční metodu, je ve skutečnosti obrovskou ztrátou, neboť ve většině známých případů nezbývá, než takto „vyčištěný“ koberec vyhodit a koupit nový… Přesto v mnoha případech ještě existuje tzv. záchranná brzda a tou je spolehlivá a kvalitní úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o.
  Ta často dokáže doslova zázraky se svou zdokonalenou technologií hloubkového strojového čištění koberců. Dokáže k úžasu klientů, (kteří se nechali „napálit“ levnou cenou za extrakční metodu) z kusu nevábného „hadru,“ který býval kdysi kobercem, vykouzlit opět důstojný doplněk interiéru… Patřím k mnoha spokojeným klientům této firmy a na jejich služby a přístup ke každému klientovi nedám dopustit!
  Stříbrný Jan

 5. Vladimír Masař napsal:

  A Servis je perfektní firma, chovají se velmi profesionálně, přesně tak, jak zákazník očekává. To samé je s výsledkem!! Strojovou metodu jsem využíval poprvé v životě a už teď vím, že si ji objednám znovu. Můj koberec je velmi zatěžován, protože leží v prostorách prodejny, sem se zanáší spousta nečistot. Nyní jej ale nemusím co rok vyměňovat, jelikož tato metoda mému koberci navrátila barvu, tím hodně ušetřím. Jsem velmi spokojený a už teď vím, že spolupráce s nimi bude pokračovat.

 6. Stanislav Mináč napsal:

  Nejčastěji koberce firma strojově čistí pro instituce a školy, nemocnice či zdravotnické zařízení, pro klienty ze soukromé a taky firemní sféry. Na základě objednávky ihned ve smluveném termínu zajišťuje v Praze a v Praze okolí jak pravidelné servisní čištění koberců, tak i hloubkové a generální vyčištění velmi silně znečištěných koberců. Koberce strojově vyčistí v Praze, taky pouze nárazově nebo jednorázově. Kvalitní a profesionální strojové čištění koberců je následující. Koberce čistíme nejdříve důkladně kotoučovým strojem s vysokým kartáčem za použití šetrné a velmi účinné chemie Bosch RTS 80, kterou nejdříve necháme vsáknout hluboko do struktury koberce a potom kotoučovým strojem mechanicky čistíme celou plochu koberce, což koberce zbaví veškeré nečistoty, roztočů a dalšího nežádoucího znečištění. Uvolněné pevné nečistoty se navážou na chemii a jsou vykartáčovány na povrch čištěného koberce v Praze. Potom koberec vysušíme úplně dosucha a zbavíme ho veškeré špíny silným odsátím – vysajeme pomocí vysoce výkonného dvoumotorového vysavače AS59 s jeho výkonem 1600 W, který má velkou výhodu dvojité turbíny a nenapodobitelným podtlakem 2x200mb. Úzce profilovaná kobercová štěrbinová hubice dokonale vysaje vlhkost a všechnu uvolněnou nečistotu. Kvalitně vyčištěný koberec necháváme ještě několik hodin proschnout. V Praze strojově a hloubkově čistíme koberce metodou kotoučový stroj a silný sací turbo vysavač. Všem našim zákazníkům doporučujeme metodu čištění kotoučový stroj+turbo vysavač, která je nejkvalitnějším čištěním koberců a můžeme ji prohlásit za nejúčinnější způsob, jak koberce dokonale vyčistit a troufáme si říct, že naše společnost A SERVIS LIPKA, s .r.o. dokáže vyčistit i ty koberce, které se jiným firmám v Praze již nepodaří.

 7. Luděk Střecha napsal:

  Pravidelně si objednáváme čištění koberců od firmy A SERVIS, protože jsme velmi spokojeni. Moc se mi líbí, že si sám mohu zvolit termín, který mi vyhovuje. Jelikož čištění koberců probíhá v mé kanceláři, kam chodí mnoho mých zákazníků, nemohu je odmítat a říci jim, že bude probíhat čištění koberců, proto je skvělé, že firma A SERVIS nabízí tuto službu ve večerních hodinách. To je skvělá příležitost pro pracující lidi, kteří nemají čas s pracovníky být doma nebo nechtějí omezit provoz ve své firmě. Jsem velmi spokojený, že se o mě stará tato profi firma.

 8. Anna Kopčanová napsal:

  Dobrý den, mám také zkušenost s extrakční metodou – bohužel. Díky extrakční metodě se na mém koberci objevily fleky. Nedoporučuji ji, mohli byste dopadnout stejně! Výraznou změnu zajistila společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Tato společnost má obrovské zkušenosti se strojovým čištěním koberců. Díky kartáčování mého koberce, mu navrátili barvu a perfektně odstranili i fleky, které vznikly použitím extrakční metody. Alespoň jsem se poučila pro příště, že ne vše, co je levné, je dobré a spolehlivé.

 9. Jaroslav Dvořák napsal:

  Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. provádí kvalitní strojové čištění koberců v Praze 9, a to metodou čištění kotoučovým strojem a turbo vysavačem, kterou považujeme za nejkvalitnější strojové čištění koberců. Za dobu naší praxe v tomto oboru můžeme tuto prohlásit za nejúčinnější způsob, jak koberce dokonale vyčistit. Troufáme si říct, že dokážeme vyčistit i koberce, které se jiným firmám nepodaří. Kvalitní strojové čištění koberců je následující. Koberce čistíme nejdříve důkladně kotoučovým strojem s vysokým kartáčem za použití šetrné a velmi účinné chemie Bosch RTS, kterou nejdříve necháme vsáknout hluboko do struktury koberce a potom kotoučovým strojem mechanicky čistíme celou plochu koberce, což koberce zbaví veškerých nečistot, alergenů a dalších nežádoucích pachů. Uvolněné pevné nečistoty se navážou na chemii a jsou vykartáčovány na povrch. Potom koberec vysušíme téměř dosucha a zbavíme ho veškeré špíny silným odsátím, pomocí vysoce výkonného turbo vysavače, který má velkou výhodu dvojité turbíny s nenapodobitelným podtlakem 2x200mb. Úzce profilovaná kobercová štěrbinová hubice dokonale vysaje vlhkost a uvolněnou nečistotu. Kvalitně vyčištěný koberec necháváme ještě několik hodin proschnout. Upozorňujeme taky na čištění koberců metodou extrakční tzv. mokrou, kterou nabízí celá řada firem. U čištění koberců extrakční-mokrou metodou jde pouze o vstříknutí vody včetně chemie do podsady koberce a její okamžité odstátí. Tedy není zde žádný prvek mechanického čištění a kartáčování, všechny pevné nečistoty zůstávají v koberci. A ani chemie dle našeho názoru a zkušeností zde není dostatečně dlouho na to, aby kvalitně reagovala. V minulých létech jsme vyzkoušeli různé druhy metod čištění a tepování koberců např. suchou pěnou, čištění koberců extrakční metodou, čištění koberců mokrou pěnou, čištění koberců suchou metodou odsávaných čistících prášků atd. Ze všech metod se nám i našim zákazníkům nejvíce osvědčil současný systém strojového čištění koberců kotoučovým strojem, se záběrem účinné čistící chemie RTS a následné odsátí vykartáčovaných nečistot z reagované vody a chemie, průmyslovým turbo vysavačem. U tohoto systému čištění nám odpadly reklamace, po té co koberce úplně vyschly. V minulosti se nám stávalo u pěn a u extrakčních metod, po té co byl koberec vyčištěn a plně vyschl, že se objevovaly fleky. Někde byl koberec vyčištěn více, někde chemie reagovala méně. Vykonáváme hloubkové a generální čištění koberců pro celou řadu našich významných zákazníků v Praze 9. Jsme schopni strojově a hloubkově vyčistit koberce v ČR a SK, že i při velké ploše vyčistíme koberce po zavírací době obchodu, úřadu či instituce tak, že druhý den ráno může bezchybně fungovat provoz.

 10. Petr L. napsal:

  Mám stejnou zkušenost a podobný názor. Petr L.

 11. Petr L. napsal:

  Mám podobnou zkušenost a stejný názor. Petr L.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *