BYT

Dlažby s historickým dekorem

První keramický střep vznikl vypálením hlíny v ohni a od té doby se stal tento materiál stavební surovinou. Zdokonalováním designu se ručně vytvářené vypalované dlaždice začaly uplatňovat v interiérech hradů, zámků a následně i v dalších domech.

V polovině 19. století došlo ke změně technologie výroby, která umožnila rozvinout první manufakturní výrobu firmy Villeroy & Boch. Následně vznikalo množství dalších výrobců vyrábějících pestrou nabídku obkladů a dlažeb.

Přestože měly dlaždice vysokou kvalitu, uplynulo v mnoha případech již více než 100 let jejich užívání a v současné době vyžadují opravu nebo výměnu. Tyto dlažby jsou nedělitelnou součástí tehdejší architektury a proto k tomuto kroku nelze přistoupit s využitím běžné nabídky současných výrobců.. Možností pro citlivou výměnu historických dlažeb mnoho není, ale jednou z ověřených je Zahna Fliesen, jediný průmyslový výrobce neglazovaných historických dlaždic v Evropě.

Základní nabídku této firmy tvoří série Historic ve 12-ti tradičních barvách v různých formátech a tvarech. Další sérií s dekorovými dlaždicemi pro řešení náročných podlah je Alt Zahna. Samozřejmostí je vysoká kvalita nabízených výrobků a jejich vhodnost k použití odpovídajícímu charakteru historických staveb. Dlaždice mají speciální povrchovou úpravu zajišťující jejich dobrou čistitelnost a to včetně reliéfních povrchů. Mimo katalogově vyráběných dlaždic je možno dohodnout i zakázkovou výrobu dle potřeby investorů.

Je pochopitelné, že každý výrobce má obchodní síť ve které je možno potřebné výrobky objednat. Vzhledem k exklusivnímu zaměření  popsaných obkladů a dlažeb není mnoho míst kde lze popsané výrobky objednat a nakoupit. Jedním z takových prodejců je společnost J.W. v Čerčanech u které můžete konzultovat Vaše představy, objednat katalogové zboží nebo řešit zakázkovou výrobu.

 

 

Kontakt: J.W. spol. s r. o., 257 22 Čerčany

www.jwbenesov.cz

e-mail: jw@jwbenesov.cz

tel.,fax: 317 777 777

Související příspěvky

Zastřešení bazénu se vyplatí

redakce

RAVAK modernizuje kout Supernova SKCP4

redakce

Nové dekory řady Spirit s nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm potěší příznivce rustikální atmosféry

redakce