BYT

Digestoře SIRIUS – vše ostatní je kompromis

Nové trendy ve výstavbě domů a bytů vyžadují neustálý vývoj odsavačů par a odvětrání domácností. Velké otevřené kuchyňské prostory se stávají přirozenou součástí životního stylu a vyžadují kvalitní odsavače par, které Vám budou sloužit mnoho let a stanou se vašimi tichými společníky ve vaší domácnosti .

 

Dřív než se dostaneme k důležitým technickým parametrům, je dobré si říci, že odsavače páry v dnešní době nejsou už jen kuchyňský doplněk, který osvětlí varnou plochu. Dnes v moderní kuchyni očekáváme od tohoto výrobku vysoký výkon, tichý chod a pěkný design. Digestoře SIRIUS tyto požadavky na 100% splňují. Proto je vyhledávají především  nároční zákazníci, kteří přesně ví, co od takového výrobku očekávají a také dostávají. Kvalita je prvořadá. Elegance a propracovanost je pak pomyslná „třešnička na dortu“.

 

Pojďme se na digestoře SIRIUS podívat detailněji. Zemí původu je Itálie. Tomu odpovídá i elegantní design, který působí luxusně avšak nevtíravě. Neopomenutelná je bezchybná propracovanost výrobku. Je to díky ručnímu řemeslnému zpracování, které se při výrobě využívá. Dalším typickým znakem tohoto výrobku je tichý chod. Údaj, který ostatní  výrobci rádi při prezentaci odsavačů vynechávají, zde vystupuje do popředí a je uváděn s hrdostí a pýchou. Základem všeho je pevná konstrukce digestoře s kovovými výztužemi. Ty zabraňují přenosům vibrací motoru a to bez použití různých více či méně účinných tlumících bloků. Hlučnost digestoří SIRIUS se pohybuje v rozmezí 25 dBA = I.stupeň odsávání do 42dBA = IV.stupeň odsávání.

Při používání digestoří SIRIUS máte stoprocentní jistotu,že vzduch v digestoři proudí jen přes kvalitní vícevrstvé kovové tukové filtry zamknuté speciálními zámky, které zajišťují nejen dokonalou těsnost, ale i jednoduchou manipulaci při údržbě a mytí. Filtry se tedy nemohou samovolně vypadnout a poškodit tak varnou desku, jak se stává u jiných výrobků. U vybraných typů jsou filtry vložené šikmo do těla digestoře. Vytváří se tak komora pro vytvoření vzdušného víru, který zabezpečí velmi rychlé a okamžité odsátí pachů z varné zóny.

A výkon? Jak výkonnou digestoř si do své kuchyně vybrat? To záleží v zásadě na její velikosti. Není jistě potřebné, aby digestoř vyčistila vzduch v celém bytě, proto se jejich běžný výkon pohybuje okolo 800m³/hod. Vyšší výkony způsobují vyšší hlučnost, navíc přestávají bez dalšího přisávání vzduchu fungovat. Pro vaši představu kuchyň plochou 3m x 4m při výšce 2,7m má obsah místnosti 32,4 m³ (všechny tři hodnoty vynásobíme). Tuto hodnotu vynásobte deseti a výsledné číslo – 324 m³-je vodítkem pro zhruba správnou volbu výkonu digestoře. Pro tuto kuchyň bychom zvolili digestoř s výkonem cca 324m³/h. tento sací výkon zaručí ideální výměnu vzduchu.

Co designe? Většina zařízení ve velkých kuchyních je z nerezu. Má to své praktické opodstatnění a má to samozřejmě i své designové důvody. Argumenty prodejců, že nerezové  povrchy jsou náročné na údržbu jsou tedy lež! Tento povrch, pokud je z kvalitního materiálu, který výrobce digestoří SIRIUS používá, se velmi lehce udržuje a je odolný vůči okolním vlivům. Pokud jej tedy budete v souladu s návodem ošetřovat, získáváte tak takřka doživotního pomocníka. Životnost je daná spíše kvalitou komponentů motoru a elektroniky. Při výrobě digestoří SIRIUS je použitý kvalitní nerez v třídách AISI 304 a AISI 430. zákazník si může vybrat, zda zůstane u nerezového provedení nebo si vybere z barevného vzorníku barevný nástřik. Tento nástřik se provádí na nerezové tělo digestoře. Jedná se tedy o další rozšíření bohaté nabídky modelů, která už tak činí zhruba 400 modelů.

A ještě jedna věc, která stojí za zmínku. SIRIUS nepoužívá senzory. Proč? Odpověď je jednoduchá – spolehlivost. Na tyto senzory se usazují tuky s obsahem par a senzory se tak stávají nepřesné, poruchové. SIRIUS používá jen dokonalou a spolehlivou elektroniku, která má všechny důležité funkce, včetně časovače, signalizace zanesení filtrů, bezpečnostní vypnutí po 4hodinách.

Tak už jste se rozhodli pro svůj SIRIUS? Všechny výrobky vám rádi předvedeme v našich dvou vzorkovnách v Praze a v Brně. Zároveň vám poradíme a doporučíme nejvhodnější typ digestoře právě pro vaši kuchyň. Nabízíme toho ještě mnohem víc. Jsme výhradní dovozci výrobků italské firmy SIRIUS a tato firma nám dodává i velmi kvalitní kávovary SIRIUS. Tyto kávovary si díky své kvalitě získali oblibu u zákazníků nejen u nás, ale i v Německu, Francii, Rusku, Kanadě i USA.

 

Přijďte si k nám pro kvalitu !

 

Digestoře SIRIUS s.r.o.
Kolaříkova 1
621 00   Brno-Řečkovice
Tel:    + 420 545 245 391
Fax:    + 420 545 245 391
Mobil: + 420 724 145 833


Související příspěvky

Vybírejte bazénovou chemii především podle kvality

redakce

Sprchový kout jako brána do říše relaxu

redakce

Zbrusu nová, výhodná a praktická dekorace – hliníkové zábradlí

redakce