BYT

Designové tapety Aisslinger vdechnou vašim stěnám novou energii

Renomovaný designér a návrhář interiérů Werner Aisslinger vytvořil ve spojení s největším německým výrobcem tapet A.S.Création svou první kolekci designových tapet. Sbírka byla oficiálně představena široké veřejnosti v luxusním hotelu 25hours Bikini Berlin, který patří mezi další úspěšná díla tohoto nadaného designéra.

Spojení témat budoucnosti a životního stylu se staly hlavním zájmem mnoha získaných ocenění práce designéra Wernera Aisslingera. V roce 2003 vytvořil velkolepý mobilní byt ve tvaru kostky s názvem „Loft Cube“. Tímto počinem rozvinul vnímání domova budoucnosti, kde technologie a příroda společně tvoří určitý druh symbiózy.

Tento vztah je hlavním rysem Design Hotelu 25hours Bikini Berlin, který vytvořil Aisslinger a jeho tým v loňském roce. Zde jsou prvky uspořádány pod hlavičkou „Městské džungle“ –

drsné betonové rány v dubovém dřevě, designový nábytek se zde volně prolíná s elegantním historickým šik stylem. Chodby navozují atmosféru klubů. Stěny zdobí kombinace dlaždic a barevného pouliční umění. A všude se šíří bohatý rostlinný život. Tento živý design s přírodními materiály a barvami představuje město jako koláž – ideální scénu, kterou předvedla první kolekce, do vašich domovů přináší vliesové tapety Aisslinger.

…designové tapety na zeď s motivy dlaždic

Grafické vzory této sbírky tapet reinterpretují téma „dlaždic“ v mnoha variantách. Silně konturované textury, jemně zrnité čáry nebo zdánlivě nepravidelné plochy stěn s 3D efekty připomínají materiály jako kámen, dřevo nebo papír a otevírají maximální tvůrčí potenciál daného motivu. Werner Aisslinger šikovně svou kolekci tapet využívá k zábavné hře s protipóly přírody a městského života: odkazy na krajinné profily v chladné šedé přinášejí do místnosti nesmírnou hloubku, stejně tak jako měkké vzory s kouzelnými a výraznými barvami činí interiéry pohodlnými a přátelskými.

Tapety na zeď v křišťálově černé, bílé, kamenně šedé a hnědé barvě vytvářejí moderní prostředí a dokonale odrážejí kreativní, městský duch Berlína. Výrazná modrá, červená a zeleno-žlutá barva dodává místnosti pozoruhodný akcent.

…designové tapety na zeď s motivy kruhů

V dnešní moderní době se tapety opět vrací hrdě na scénu a sehrávají při zařizování interiérů velmi důležitou roli. Díky pestré nabídce materiálů, vzorů a barev nalezne pro sebe to pravé skutečně každý. Stále výraznějším trendem se stává nejen výběr tapety ze značkových katalogů, ale především výroba vlastní fototapety na míru.

Pokud je vaším přáním mít na stěně zcela originální a jedinečnou tapetu, která nebude pocházet ze sériové výroby a zaručeně ji nebude mít ani nikdo jiný, využijte například své vlastní rodinné fotografie či fotografie z cest, eventuelně se inspirujte v neomezené nabídce různých fotobank (Fotky&Foto, Shutterstock apod.).

Související příspěvky

Potřebujete najít byt v Praze? Nechte si poradit a vybírejte u profesionálů

redakce

Litinové radiátory inspirované retro stylem stojí za pozornost!

redakce

I garnýž může dodat interiéru osobitý styl! Jakou vybrat?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.