BYT

Co zvážit při výběru koupelnového zrcadla?

Rekonstrukce koupelny, nebo její první vybavování v novém domě či bytě, se sebou nese potřebu zvolit nejen správnou vanu, dlažbu, obklad a jiné vybavení, ale i zrcadlo. Jestliže navštívíte web s vybavením do koupelen, budou vám doslova oči přecházet z velké nabídky zrcadel. Někdo si vybere „na první dobrou“, někdo je váhavý a nebude vědět, pro které se rozhodnout. Neměli bychom ale vybírat jen očima. Měli bychom se zamyslet i nad praktickým využitím a funkčností.

Zrcadla se skříňkami a poličkami

Určitě znáte z dřívějších let koupelnová zrcadla, která byla rozdělena na tři části. Většinou dvoje dveře po krajích a uprostřed buď polička otevřená, nebo třetí dvířka. Ta měla na sobě zrcadlo, takže tvořila jedna skříňka zrcadlo jako celek. I kdes se taková zrcadla prodávají. Nejsou sice příliš moderní, ale svůj účel plní skvěle. To, co chcete ukrýt před zraky návštěvníků či rodiny, to ukryjete. Pojme poměrně hodně věcí, ať už půjde o kosmetiku, drogerii, šperky, léky či jiné.

Zrcadlo s osvětlením

I výše zmiňované zrcadlo, i jakékoli jiné, může být opatřeno osvětlením. To se pak skrývá buď v zrcadle, i s vypínačem, anebo můžete s pomocí elektrikáře ovládat světlo v zrcadle i jinde umístěným vypínačem. Osvětlené zrcadlo je velmi praktické, dobře na sebe uvidíte u výměny kontaktních čoček, ale i při líčení nebo česání.

Náš tip: Do koupelny nezapomeňte umístit květiny. Skvěle se vám budou hodit dřevěné květináče, které vnesou do koupelny teplo domova. Volte takový design květináčů, aby podpořil koupelnový nábytek.

Jednoduché zrcadlo bez skříněk

Další variantou je obyčejné zrcadlo v rámu, které nemá poličku ani skříňky. S takovým zrcadlem budete mít pro sebe jistě spoustu jiných úložných prostor, ať už v koupelně nebo třeba v ložnici. Budete je totiž potřebovat. Nutno však říci, že tento typ zrcadel je velmi elegantní a minimalistický.

Zrcadlo s bohatým rámem

Jestliže má být zrcadlo v koupelně hodně dominantní, vsaďte na ručně dělaný rám, který bude zhotoven např. z polámaných obkladů, oblázků, skleněných barevných oválků apod. Jednoduše si nechte ve sklenářství uřezat či vyřezat požadovaný tvar zrcadla a rám si vyrobte sami. Budete určitě spokojeni.

I když se to na první pohled nezdá, je zrcadlo velmi důležité. Dívá se do něj návštěva, x krát za den i my, obyvatele domu, a tak má velký vliv na celkové působení koupelny, ale i na naši náadu.

Související příspěvky

Ursus senectus aliquet pretium

redakce

Trendy ve fasádních barvách – Šedá nemusí být nudná

redakce

Mramor v novém pojetí

redakce